1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Rzeszowski oddział GDDKiA poinformował o przetargu dotyczącym dzierżawy MOP-ów: Paszczyna Płn. (kategoria III), Paszczyna Płd. (kat.II), Łukawiec (kat.II), Pawłosiów (kat.III), Cieszacin (kat.II), Chotyniec (kat.II) i Hruszowice (kat.III). Termin składania ofert mija 28 lutego 2018 roku.

Przedstawiciele GDDKiA podkreślają, że w przetargu wybrano firmy, które wydzierżawią nieruchomości zlokalizowane przy autostradzie A4, a także wybudują lub rozbudują Miejsca Obsługi Podróżnych. Rzecznika oddziału zaznacza: "Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu do wymogów przewidzianych dla poszczególnych MOP-ów i jego utrzymania. Dzierżawca będzie zobowiązany także do zapłaty, na rzecz rzeszowskiego oddziału GDDKiA czynszu w stałej kwocie oraz czynszu od przychodu uzyskanego z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na MOP-ie".

Obecne przepisy regulują umowę dzierżawy na 20 lat z możliwością dodatkowego przedłużenia o kolejne 10 lat. To już kolejny przetarg na dzierżawę MOP przy autostradzie A4 ogłaszany przez GDDKiA. Poprzedni przetarg ogłoszony w połowie ubiegłego roku zakończył się bez rozstrzygnięcia. W najnowszym przetargu wprowadzono zmiany w warunkach udziału.

W ogłoszeniu zapisano, że ilość stacji prowadzonych pod własną marką przez oferenta to minimum jedna, a przychód netto to minimum 3 mln zł. Ograniczono również czas pracy w obiektach gastronomicznych od godz. 8 do godz. 22. Zmniejszono też ilość tzw. miejsc konsumpcyjnych do minimum 30. Jak dotąd jedynym wydzierżawionym MOP-em przy podkarpackim odcinku jest MOP Palikówka. GDDKiA podpisała umowę dzierżawy z koncernem Orlen, który oprócz stacji benzynowej zbuduje obiekty gastronomiczne i noclegowe.

W tej chwili na podkarpackim odcinku A4 oddano do użytku osiem par MOP-ów. Wszystkie wyposażono w toalety i miejsca parkingowe. Z czasem powstaną tam również stacje paliwowe, stanowiska do obsługi pojazdów, a także obiekty gastronomiczno-handlowe oraz punkt informacji turystycznej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 142 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

Remont nawierzchni autostrady A4...

Aktualności 2019-04-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!