mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Rzeszowski oddział GDDKiA poinformował o przetargu dotyczącym dzierżawy MOP-ów: Paszczyna Płn. (kategoria III), Paszczyna Płd. (kat.II), Łukawiec (kat.II), Pawłosiów (kat.III), Cieszacin (kat.II), Chotyniec (kat.II) i Hruszowice (kat.III). Termin składania ofert mija 28 lutego 2018 roku.

Przedstawiciele GDDKiA podkreślają, że w przetargu wybrano firmy, które wydzierżawią nieruchomości zlokalizowane przy autostradzie A4, a także wybudują lub rozbudują Miejsca Obsługi Podróżnych. Rzecznika oddziału zaznacza: "Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu do wymogów przewidzianych dla poszczególnych MOP-ów i jego utrzymania. Dzierżawca będzie zobowiązany także do zapłaty, na rzecz rzeszowskiego oddziału GDDKiA czynszu w stałej kwocie oraz czynszu od przychodu uzyskanego z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na MOP-ie".

Obecne przepisy regulują umowę dzierżawy na 20 lat z możliwością dodatkowego przedłużenia o kolejne 10 lat. To już kolejny przetarg na dzierżawę MOP przy autostradzie A4 ogłaszany przez GDDKiA. Poprzedni przetarg ogłoszony w połowie ubiegłego roku zakończył się bez rozstrzygnięcia. W najnowszym przetargu wprowadzono zmiany w warunkach udziału.

W ogłoszeniu zapisano, że ilość stacji prowadzonych pod własną marką przez oferenta to minimum jedna, a przychód netto to minimum 3 mln zł. Ograniczono również czas pracy w obiektach gastronomicznych od godz. 8 do godz. 22. Zmniejszono też ilość tzw. miejsc konsumpcyjnych do minimum 30. Jak dotąd jedynym wydzierżawionym MOP-em przy podkarpackim odcinku jest MOP Palikówka. GDDKiA podpisała umowę dzierżawy z koncernem Orlen, który oprócz stacji benzynowej zbuduje obiekty gastronomiczne i noclegowe.

W tej chwili na podkarpackim odcinku A4 oddano do użytku osiem par MOP-ów. Wszystkie wyposażono w toalety i miejsca parkingowe. Z czasem powstaną tam również stacje paliwowe, stanowiska do obsługi pojazdów, a także obiekty gastronomiczno-handlowe oraz punkt informacji turystycznej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 137 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Od 2 stycznia drożej za przejazd autostradą...

auto motor i sport 2018-01-02

Od dziś, 2 stycznia 2018 roku, zmienia się wysokość opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2. Jest drożej.

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szykują się miliardowe kary dla producentów aut
Szykują się miliardowe kary dla producentów aut
Ograniczenia emisji CO2 zaplanowane na 2021 rok spowodują miliardy euro kar dla producentów samochodów w Europie - mówią eksperci.