mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wschodnia obwodnica Warszawy przez Wesołą

Wschodnia obwodnica Warszawy przez Wesołą

Wschodnia Obwodnica Warszawy pobiegnie przez Wesołą – taki wariant wskazała minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka. Ostateczną decyzję w sprawie obwodnicy podejmie wojewoda mazowiecki.

„Po analizie wszystkich dostępnych wariantów i przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych wydałam postanowienie uzgadniające realizację Wschodniej Obwodnicy Warszawy według wariantu WIIIA (red. przez Wesołą) – poinformowała minister rozwoju regionalnego (MRR) Grażyna Gęsicka podczas konferencji prasowej, która obyła się 10 lipca 2007 r.

Przypomnijmy, sprawa trafiła do MRR po tym jak minister środowiska Jan Szyszko wskazał przebieg trasy przez Halinów, a nie przez gminę Wesoła w której mieszka.

”Od 1992 roku we wszystkich dokumentach planistycznych Warszawy droga przebiega według wariantu WIIIA. Inne warianty a zwłaszcza wariant W3 (red. przez Halinów) powstały niedawno. Osoby, które osiedliły się na tych terenach, mogłyby się czuć w sposób niewłaściwy zaskoczone, że droga ekspresowa powstaje w miejscu wcześniej nie sygnalizowanym” - wyjaśniła minister.

Istotne jest również, że wariant WIIIA nie narusza granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Długość wybranego projektu wynosi około 19 km i jest o ok. 9 km krótsza od wariantu W3, co sprawia, że jest on optymalny pod względem finansowym.

Przebieg obwodnicy będzie niewątpliwie ingerował w środowisko przyrodnicze, w tym dzielnicy Wesoła, natomiast jest możliwy do zaakceptowania przy zastosowaniu niezbędnych środków minimalizujących i kompensujących, których zastosowanie zostało nakazane inwestorowi.

”Mogliśmy wziąć jeszcze pod uwagę wariant zerowy i nie budować w ogóle tej drogi. Przyjęcie tego wariantu spowodowałoby jednak znaczne utrudnienia dla wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic” – powiedziała minister Gęsicka. „Żaden przebieg wschodniej obwodnicy nie mógł znaleźć powszechnej akceptacji. Myślę jednak, że decyzja którą podjęłam jest decyzją słuszną i w perspektywie kilku lat mieszkańcy Wesołej uznają, że była ona właściwa” - podsumowała minister Gęsicka.

Od decyzji MRR w sprawie Wschodniej Obwodnicy Warszawy strony mogą się odwołać. Natomiast ostateczną decyzję w sprawie obwodnicy podejmie Wojewoda Mazowiecki. Będzie mógł wziąć pod uwagę pomysł GDDKiA, by wydłużyć planowany tunel pod Wesołą z 800 do 950 m. Pomysł ten został zgłoszony w końcowej fazie procedury w MRR, z tego względu nie mógł zostać teraz uwzględniony.

Przeczytaj także:

Wschodnia obwodnica Warszawy poczeka (2007-06-29)

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy (2007-03-02)

 


Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~grzegorz 2007-08-02

kiedy maja w planach rozpoczac budowe WOW??

~dionek 2007-07-13

Zgadzam się w pełni z astrologiem. Łodzi S8 sie nie należy. Od lat trasa była planowana przez Bełchatów.

~Sebek 2007-07-12

Z tego co ja wiem to plan od 20 lat zakładał przebiek przez Wieluń, Bełchatów i Piotrków a tylko łodziacy chcieli by żeby ta droga szła inaczej.

~astrolog 2007-07-11

Brawo! Jedyna kobieta z jajami w rzadzie pisuarkow. Ta decyzja powinna byla juz dawno zapasc. Szkoda, ze podobna zasada nie zostala wykorzystana przy drodze nr 8. Plan, ze ma isc przez Lodz, byl juz od 20 lat i nagle, w ciagu miesiaca wszystko ktos wywrocil do gory nogami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Car of the Year 2019 – znamy finalistów
Organizatorzy plebiscytu Car of the Year opublikowali już listę siedmiu modeli, które przeszły do finału tegorocznej edycji.