1. mojeauto.pl >
 2. motogazeta >
 3. Polskie drogi >
 4. Wszystkich Świętych: komunikacyjny horror - kilkaset utrudnień na głównych drogach

Wszystkich Świętych: komunikacyjny horror - kilkaset utrudnień na głównych drogach

Jak co roku w Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki trzeba się liczyć z ogromnym natężeniem ruchu drogowego. Spora część osób, by odwiedzić cmentarze będzie musiała przyjechać z odległych stron Polski, co znajdzie odzwierciedlenie na krajowych szlakach komunikacyjnych.  A tu kumulacja prac i zmiany organizacji ruchu mogą spowodować, że w te dni czeka kierowców komunikacyjny horror. Warto zatem przed podróżą prześledzić informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu samochodowego i poszukać trasy alternatywnej.

Wszystkich Świętych: komunikacyjny horror - kilkaset utrudnień na głównych drogach
Autostrada A2

Do końca października powinny zakończyć się prace utrudniające poruszanie się A2 na odcinkach: Nowy Tomyśl – Komorniki oraz Września – Konin i Żdżary. Do końca listopada potrwają prace remontowe na odcinku Września – Modła (na jezdni północnej i południowej jest zamknięty pas szybki ze względu na demontaż - montaż energochłonnych barier, demontaż i montaż oznakowania pionowego).


Autostrada A4

W związku z budową obwodnicy stolicy Dolnego Śląska (autostradowej obwodnicy Wrocławia A8) ruch po A4 odbywa się oba pasami z przewężeniem jezdni pod obiektami mostowymi i ograniczeniem prędkości do 60 km/h.

W związku budową na Śląsku 'Węzła Sośnica' (A4, A1, DK 44), nastąpiły duże zmiany w organizacji ruchu: I etap tymczasowej organizacji ruchu, obejmuje: 1. Odcinek Autostrady A4 - od km 311+100 (rejon zjazdu z A4 do Gliwic i Tychów) do km 314+500 (Wiadukt nad torami PKP - posterunek Mizerów) - długość ok. 3,1 km:- Zawężenie jezdni Autostrady A-4 na tym odcinku do dwóch pasów po 3,5 m , zamknięcie zjazdu do Gliwic oraz do Tychów z kierunku Wrocławia. Dojazd do Gliwic prowadzony będzie przez Węzeł Kleszczów, natomiast dojazd do Tychów odbywać się będzie DW 921 objazdem przez węzeł 'Wspólna' do skrzyżowania w Paniówkach. W dniach 22-27.10.2009 (godz.16) została zamknięta jezdnia prawa w kier. Krakowa a ruch dwukierunkowy odbywał się na jezdni kier. na Wrocław.

Na ponad 3 km odcinku autostrady A4 m. Ruda Śląska - Chorzów w związku z remontem dylatacji na obiekcie mostowym zamknięto jezdnię lewą kier. Gliwice, Wrocław a ruch dwukierunkowy odbywa się na jezdni prawej kier. Katowice, Kraków.

W związku z przebudową węzła 'Murckowska' w Katowicach wraz z budową dróg dojazdowych na Al. Górnośląskiej powstają czasowe utrudnienia w ruchu na obu jezdniach: prawej w kier. Krakowa i lewej w kier. Wrocławia na czas prowadzenia poszczególnych robót kontraktowych. Dodatkowo przebudowywane lub modernizowane są łącznice węzła. Utrudnienia występują również na drodze krajowej nr 86 (przebieg nad A-4) - budowa kładki i obiektów mostowych.


Autostrada A6

Do końca października powinny zakończyć się wprowadzone ograniczenia na autostradzie A6 węzeł Radziszewo - węzeł Morwowa.


S1

Na Śląsku w związku z remontem wiaduktów nad S-1: w ciągu ul. Laski w Dąbrowie Górniczej zamknięto pasy wewnętrzne (od pasa rozdziału) zarówno jezdni prawej kier. na Tychy jak i lewej, kier. na Warszawę a ruch odbywa się prawymi pasami ruchu; w ciągu ul. Dobrzańskiego w Sosnowcu zamknięto jezdnię prawą kier. na Tychy a ruch dwukierunkowy odbywa się na jezdni prawej kier. Warszawa.

W zawiązku z remontem drogi S-1 na odcinku Hołdunów - Tychy wyłączono z ruchu jezdnię prawą w kier. na Tychy a ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią lewą kier. Warszawa.

W związku z przebudową wiaduktu nad S-1 w Lędzinach (w ciągu ul. Hołdunowskiej) zamknięto jezdnię prawą w kier. na Tychy a ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią lewą kier Warszawa. Dodatkowo w Lędzinach W związku z remontem obiektu mostowego nad S-1 w ciągu ul. Hołdunowskiej całkowicie zamknięto przejazd nad S-1 w kier. na Lędziny jadąc od Warszawy oraz kier. Mysłowice-Kosztowy jadąc od Tychów. Obowiązuje objazd dla samochodów do 6 t drogą DW 934 przez miejscowość Imielin a dla powyżej 6 t drogą S-1 na Tychy zgodnie z tablicami objazdowymi.

Prace prowadzone są także w Sosnowcu na ul. Niepodległości (DK-52) od połączenia z drogą S-1, ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku Krakowa. Występują utrudnienia przy zjeździe z S1 w kierunku Katowic.

Na wymienionych odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości.


DK 1 Gdańsk-Świecie-Toruń-Łódź-Częstochowa-Dąbrowa Gór.-Bielsko Biała-Cieszyn-granica państwa

Przebudowa krajowej jedynki na około 7 km odcinku trasy Morgi –Warlubie w woj. kujawsko-pomorskim wymogła wprowadzenia ruchu wahadłowego i ograniczenia prędkości do 60 km/h. Utrudnienia związane z przebudową na pozostałych trasach w woj. kujawsko-pomorskim: Dolna Grupa – Święte, Nowe Marzy – Święte powinny zakończyć się do końca października.

W woj. łódzkim utrudnienia występują w Zgierzu  (od Proboszczewic do ul. Musierowicza). Ruch odbywa się wahadłowo kierowany ręcznie przez pracowników wykonawcy robót w ciągu dnia, po godzinach pracy ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną, zjazdy publiczne (zjazdy na boczne ulice) będą zamknięte, wyjazd z każdej posesji umożliwiony będzie poprzez objazdy.

W woj. śląskim ograniczenia prędkości do 50 km/h związane są z budową obwodnicy Siewierza. Ponadto w przebudowie jest most w miejscowości Koziegłowy co znacznie utrudnia ruch na trasie Częstochowa – Siewierz.


DK 2 granica państwa-Świecko-Pniewy-Poznań-Konin-Warszawa-Siedlce-Terespol-granica państwa

W Wielkopolsce trwa budowa wiaduktu w miejscowości Chojny na trasie Koło – Klodawa. Prace wymuszają ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Najszerzej zakrojone prace przy przebudowie drogi odbywają się w woj. mazowieckim. Przebudowywana jest droga na trasach: Warszawa – Sochaczew (prawie 33 km), Mińsk Mazowiecki – Opole (ponad 44,6 km). W związku ze zwężeniami jezdni obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Na trasie prowadzącej z Ożarowa do Warszawy w związku z budową wiaduktu są zwężenia (jezdnia prawa po wykonanej drodze objazdowej o pasach ruchu 3,5m i 3m; jezdnia lewa po wcześniejszym przebiegu jezdni prawej, na objeździe jezdni prawej obowiązuje zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe na całym odcinku drogi dwujezdniowej).

W miejscowości Iganie na odcinku Warszawa-Siedlce w związku z budową ronda wytyczony jest objazd dla wjeżdżających i wyjeżdżających do Siedlec. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Na Lubelszczyźnie w toku jest budowa obwodnicy Białej Podlaskiej (prawie 11 km). Zwężenia drogi do 4 m wymuszają m.in. ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Analogiczna sytuacja jest na 100 m odcinku trasy Miedzyrzec Podl. - Biała Podlaska – gdzie droga jest w przebudowie.


DK 3 Świnoujście-Szczecin-Gorzów Wlkp.-Ziel.Góra-Legnica-Jelenia G.-Jakuszyce-granica państwa

W woj. lubuskim trwa przebudowa drogi do parametrów trasy ekspresowej S3, obowiązują ograniczenia prędkości zgłasza w sąsiedztwie prowadzonych prac. Utrudnienia są na trasach:
 • Jastrzębiec-Marwice - na 1,5 km odcinku wprowadzono objazd drogi krajowej nr 3 związany z budową drogi ekspresowej S3 na odcinku III : węzeł Myslibórz - węzeł Gorzów Północ-województwo lubuskie na odcinku 4,5 km ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Na ponad 14 km odcinku Jastrzębiec - Gorzów Wlkp. utrudnienia są spowodowane wyjeżdżaniem samochodów ciężarowych z placu budowy (prędkość do 70 km/h). 
 • W związku z budową wiaduktu na 4,6 km trasie Marwice – Gorzów Wlkp. obowiązuje objazd drogą wojewódzką nr130 na odc. Gorzów Wlkp.-Baczyna i drogą powiatową F1410 Baczyna - Marwice.
 • Na trasie  Jordanowo-Świebodzin trwa budowa wiaduktu autostradowego – obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h
 • Na obwodnicy Świebodzina remontowana jest nawierzchnia. Wyznaczono objazdy oraz wprowadzono ograniczenia prędkości.
W woj. dolnośląskim modernizowana i przebudowywana jest droga na odcinkach:
 • Paszowice – Sokola (5,2 km) - wprowadzony jest objazd drogi nr 3 odcinek Paszowice - Sokola dla pojazdów powyżej 3,5 t. Objazd w miejscowości Jawor drogą wojewódzką nr 374 do m. Strzegom, dalej drogą nr 5 do m. Bolków. Natomiast dla samochodów poniżej 3,5 t objazd drogi nr 3 z kierunku Jawora drogą powiatową nr 2814D przez miejscowość Paszowice, Nowa Wieś Mała, dalej drogą 2815D przez miejscowość Jastrowiec, Pogwizdów dalej drogą 2817D do miejscowości Świny do drogi nr 3. Objazd drogi nr 3 z kierunku Bolkowa w miejscowości Sokola drogą powiatową 2823D do miejscowości Wiadrów dalej drogą 2818D przez miejscowość Paszowice do drogi nr 3.
 • W Bolkowie remontowane jest prawie kilometrowe przejście przez miasto - wprowadzony objazd dla samochodów poniżej 3,5 t - objazd drogi nr 3 drogą miejską, ulicą Sienkiewicza.
 • Radomierz - Jelenia Góra (ponad 2 km) - na odcinku prowadzonych robót w dniach roboczych w godzinach 7.00 - 16.00 wprowadzony jest ruch wahadłowy. Maksymalna długość odcinków do 500 m. Wprowadzone oznakowanie: zwężenie jednostronne jezdni, ograniczenie prędkości do 40 km/h, zakaz wyprzedzania, sygnalizacja świetlna.
 • Szklarska Poręba –Jakuszyce (około 8 km) – w związku z przebudową drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

DK 4 granica państwa-Jędrzychowice-Bolesławiec-Wrocław-Gliwice-Kraków-Rzeszów-Korczowa-granica państwa

Znaczna część DK nr 4 przebudowywana jest na Podkarpaciu. Na wymienionych poniżej trasach obowiązuje jezdnie są przewężone, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, w miejscu prowadzenia robót zakaz wyprzedzania. Roboty są prowadzone odcinkami, zmiennie po stronie lewej, prawej lub w osi. Odcinki:

 • Machowa – Pilzno (7,5 km)
 • Pilzno-Nagawczyna (ponad 14 km) 
 • Nagawczyna - Ropczyce - obwodnica Ropczyc (ponad 10 km) - Ropczyce-Sędziszów Małopolski – Klęczany (około 13 km) 
 • Rzeszów-Łańcut ( ponad 12,5 km - prace prowadzone odcinkami)

Ponadto na trasie Jarosław – Radymno w przebudowie jest most w miejscowości Ostrów. Ruch kierowany jest na most objazdowy.


DK 5 Świecie-Bydgoszcz-Poznań-Wrocław-Bolków-Kamienna G.-Lubawka-granica państwa

W woj. kujawsko-pomorskim realizowane są duże projekty na krajowej piątce. Przebudowa drogi na trasie Stryszek - Białe Błota-Lipniki-Kruszyn Krajeński (ponad 10 km) oraz budowa skrzyżowania – węzeł Białe Błota wymaga od kierowców zachowania szczególnej ostrożności i ograniczenia prędkości do 40-50 km/h.

W Wielkopolsce utrudnienia są w Rawiczu i Kościanie gdzie prowadzone są prace przy budowie i przebudowie ronda. W Rawiczu obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h a ruch sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Duże zagęszczenie prac budowlano-remontowych jest na Dolnym Śląsku. Najwięcej problemu sprawia kierowcom dojazd z Trzebnicy do Wrocławia, gdzie tworzą się gigantyczne korki. Problem wynika z przebudowy drogi na 12,5 km odcinku. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h a ruch sterowany jest za pomocą sygnalizacji lub ręcznie.

Dolnośląska piątka przebudowywana jest także na trasach Kostomłoty – Osiek (ograniczenie prędkości do 40 km/h), Wichrów – Osiek (ograniczenie prędkości, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną), Rusko – Jaroszów (ograniczenie prędkości, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną). W miejscowościach Jaroszów i Strzegom wymagane jest ograniczenie prędkości do 40 km/h.


DK 6 granica państwa-Kołbaskowo-Szczecin-Koszalin-Słupsk-Reda-Gdynia-Gdańsk-Straszyn-Łęgowo

W woj. zachodnio-pomorskim remontowana jest nawierzchnia na trasach Kucerz-Wicimice (7,7 km) oraz Rymań –Leszczyn (5 km). Wymagane jest ograniczenie prędkości, ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest sygnalizacją świetlną.

Na Pomorzu poruszanie się w okolicach Słupska utrudnia budowa obwodnicy tej miejscowości. Na trasie Reblino – Słupsk należy ograniczyć prędkość do 50 km/h. Ograniczenie to obowiązuje również w miejscowości Redzikowo, gdzie trwa budowa drogi oraz na trasie Runowo – Lębork (tu dodatkowo ruch odbywa się wahadłowo). W związku z przebudową obiektu mostowego na trasie Słupsk – Mianowice obowiązuje objazd obiektu oraz ograniczenie prędkości.


DK 7 Żukowo-Gdańsk-Elbląg-Płońsk-Warszawa-Janki-Radom-Kraków-Chyżne-granica państwa

Duże inwestycje są realizowane w okolicach Elbląga. Na trasie Elbląg – Jazowa realizowane są prace przy budowie skrzyżowania. Zamknięty jest zjazd z drogi krajowej nr 7 na ul. Warszawską ( kierunek na Malbork). Objazd : drogą nr 7 do ul. Żuławskiej i ul. Żuławską do ul. Warszawskiej. Konieczne jest ograniczenie prędkości do 50 km/h.  Z kolei przebudowa drogi na trasie Elbląg – Kalsk wymusza w miejscu prowadzenia robót ograniczenie prędkości do 70 km/h dodatkowo miejscami wprowadzono objazdy jezdni głównej.

Na Mazowszu konieczne jest ograniczenie prędkości do 70 km/h na trasie Grójec – Białobrzegi. Przebudową objęty jest prawie 18 km odcinek.

W woj. świętokrzyskim w związku z budową drogi Skarżysko-Kam. – Suchedniów obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Największe utrudnienia na DK 7 są w woj. małopolskim. Sporo trudności przysparza przebudowa odcinka  Libertów-Gaj-Głogoczów-Myślenice. Na 24 – kilometrowym odcinku występują utrudnienia w ruchu polegające na zawężeniu jezdni na kilku wybranych odcinkach. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz zakaz wyprzedzania. W związku z budową estakady na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką w Myślenicach na odcinkach dojazdowych do skrzyżowania obok dworca PKS wyłączone z ruchu są lewe pasy obydwu jezdni. Obowiązuje ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania.

Przebudowa ponad 22 km odcinka Spytkowice – Chyżne powoduje lokalne zawężenia pasa ruchu, a okresowo na kilkusetmetrowych odcinkach ruch wahadłowy. W sąsiedztwie przebudowywanych obiektów mostowych wybudowano tymczasowe objazdy, wprowadzono ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Utrudnienia są też na węźle Głogoczów. Na jezdni w kierunku Myślenic jest zawężenie z dwóch pasów ruchu do jednego, w wyniku uszkodzenia wiaduktu. Na wiadukcie wprowadzony jest ruch wahadłowy.
Przebudowa na trasie granica woj. małopolskiego – Książ Wielki powoduje zawężenie obu pasów ruchu do szerokości 3,25m na całym odcinku, a okresowo -na kilkusetmetrowych odcinkach- ruch wahadłowy, wprowadzono też zakaz wyprzedzania.


DK 8 granica państwa-Kudowa Zdrój-Wrocław-Wieluń-Piotrków Tryb.-Warszawa-Białystok-Budzisko-granica państwa

Na ósemce większość utrudnień powinna zniknąć do końca października. Jednak w woj. podlaskim obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h z powodu remontu 6,5 km odcinka Białystok – Katrynka. W przebudowie jest też przejście przez Korycin – prace mogą powodować, że ruch będzie odbywał się wahadłowo. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.


DK 9 Radom-Opatów-Łoniów-Kolbuszowa-Rzeszów-Lutcza-Domaradz-Dukla-Barwinek-granica państwa

Na Podkarpaciu utrudnienia na trasach Kupno – Widełka (w związku z przebudową drogi wprowadzono ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy) a w miejscowości Lutcza trwa remont drogi (roboty są wykonywane odcinkami, na zwężonych odcinkach ruch będzie odbywał się wahadłowo i w zależności od potrzeb będzie sterowany ręcznie lub przy pomocy sygnalizacji świetlnej).


S10

W woj. kujawsko-pomorskim w budowie są dwa obiekty mostowe w ciągu S10. Budowa mostu Czerniewice i mostu na rzece Drwęcy związana jest z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.


DK 10 granica państwa-Lubieszyn-Szczecin-Wałcz-Piła-Pawłówek-Białe Błota-Toruń-Sierpc-Płońsk

W Wielkopolsce budowana jest obwodnica Wyrzyska. Odcinkami ruch prowadzony jest lokalnymi wyznaczonymi objazdami. Obowiązuje ograniczenie prędkości.

Do końca października maja potrwać utrudnienia (ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości) na trasie Nieradź - Piecnik w woj. zachodnio-pomorskim. Natomiast zwężenia na przebudowywanej drodze na trasie Święte – Krąpiel wymuszają ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W woj. kujawsko-pomorskim na trasie Steklin - gr. województwa Blinno kierowcy muszą zwolnić do 40 km/h. Trwa bowiem modernizacja drogi na ponad 36,5 km.

W miejscowości Lubicz (kujawsko-pomorskie) jest w przebudowie most. Objazd wyznaczono równoległym mostem tymczasowym.

Natomiast w miejscowości Lubicz Dolny w przebudowie jest skrzyżowanie z DW 552. Wyznaczono objazd dla kierunku z Warszawy do Gdańska, Olsztyna przez miasto Toruń ul. Olimpijską i Olsztyńską do skrzyżowania w miejscowości Grębocin. Z kierunku Olszyna do Warszawy wyznaczono objazd przez miasto Toruń ul. Olsztyńską i Olimpijską do miejscowości Lubicz.


DK 11 Kołobrzeg-Koszalin-Piła-Ujście-Poznań-Jarocin-Ostrów Wlkp.-Kluczbork-Bytom

Do połowy listopada potrwa remont nawierzchni ponad 12 km odcinka trasy Tworóg - Tarnowskie Góry oraz przebudowa mostu w miejscowości Tworóg w woj. śląskim. Na trasie Tworóg – Tarnowskie Góry utrudnienia sprawia ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zalecane są objazdy kierunek Poznań - Katowice kierowany jest objazdem od miejscowości Brynek przez miejscowości Połomia i Miedary do drogi krajowej nr 11 w miejscowości Tarnowskie Góry - Strzybnica. Kierunek Katowice - Poznań na odcinku Tarnowskie Góry - Strzybnica - Brynek ruch odbywa się jednokierunkowo.

W Wielkopolsce w związku z budową obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego obowiązuje ograniczenie prędkości i zalecane są objazdy drogami serwisowymi. 

Na terenie woj. zachodnio-pomorskiego problemy mogą pojawić się na trasach: Kołobrzeg – Bagicz (wahadło i ograniczenie prędkości na czas trwania remontu drogi), Manowo – Mostowo (zwężenie jezdni oraz ruch wahadłowy w wyniku prac modernizacyjnych), Będzino - Łękno – Mścice (prowadzone prace przy odwodnieniu nawierzchni skutkują zwężeniem jezdni oraz prowadzeniem ruchu wahadłowo).


DK 12  granica państwa-Łęknica-Żagań-Głogów-Leszno-Jarocin-Kalisz-Radom-Lublin-Dorohusk-granica państwa

Szeroko zakrojone prace remontowe na DK 12 prowadzone są w woj. wielkopolskim. Do końca października ma zakończyć się przebudowa drogi w okolicach Gostynia i budowa tunelu w Gostyniu.
Do końca roku potrwa przebudowa drogi w Pleszewie. Roboty prowadzone są odcinkami. Przez jednostronne zwężenie jezdni wprowadzono ruch wahadłowy (ręcznie kierowany). W miejscowości Gołuchow trwa przebudowa skrzyżowania - budowa ronda. Wyłączony jest pas ruchu na kierunku Gołuchów-Kalisz. W godzinach prowadzonych robót odbywa się ręczne kierowanie ruchem.

W woj. łódzkim, w Sieradzu w związku z przebudową ronda (skrzyżowanie dróg nr 12, 14, 83) na czas prowadzenia robót wyłączono z ruchu część wschodnią ronda zamykając wjazd na rondo od kierunku Kalisza droga krajowa nr 12 i od kierunku Turku droga krajowa nr 83. Na pozostawionej części ronda odbywa się ruch pojazdów poniżej 3,5 t dla kierunku Wrocław -Łódź natomiast dla kierunku przeciwnego udostępniona jest część ronda umożliwiająca zjazd w drogi nr 83 ul. Wojska Polskiego i 12 ul. POW z wyznaczeniem objazdu dla kierunku na Wrocław ul. POW i Grunwaldzką w m. Sieradz. Wyznaczono objazdy dla pojazdów o masie rzeczywistej powyżej 3,5t:|- dla drogi krajowej nr 12/14 kierunek Łódź, Łask - Kalisz, Turek które kierowane są objazdem przez m. Zd. Wola dalej drogą powiatową do m. Szadek następnie drogą wojewódzką nr 710 do m. Rossoszyca i Warta, dla kierunku na Turek drogą krajową nr 83 natomiast dla kierunku na Kalisz dalej objazdem jak dla drogi nr 83 tj. drogą nr 83 do m. Baszków i dalej drogą powiatową przez m. Kościerzyn do drogi krajowej nr 12.Wyznaczone objazdy dla pojazdów o masie rzeczywistej do 3,5t:| dla drogi krajowej nr 12 kierunku Kalisz - Sieradz, Łódź w m. Sieradz ul. Grunwaldzką do drogi krajowej nr 14.

Ponadto ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy obowiązuje na czas remontu mostu na trasie Sieradz – Wożniki.

Uciążliwe warunki podróżowania są też w woj. mazowieckim, gdzie na prawie 17 km odcinku na trasie Mniszek – Radom prowadzone są roboty drogowe. Obowiązuje ograniczenie prędkości a ruch sterowany jest przez wykonawcę zadania lub za pomocą sygnalizacji świetlnej.

W lubuskim na trasie Trzebiel – Królów przebudowywana jest droga. Na czas trwania robót wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną lub ręcznie. Obowiązuje zakaz wyprzedzania.
W woj. dolnośląskim ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h wprowadzono na remontowanym fragmencie trasy Głogów-Serby.


DK 14 Łowicz-Stryków-Łódź-Pabianice-Zduńska Wola-Sieradz-Złoczew-Walichnowy

W związku z przebudową ronda w Sieradzu (skrzyżowanie dróg nr 12, 14, 83) na czas prowadzenia robót wyłączono z ruchu część wschodnią ronda zamykając wjazd na rondo od kierunku Kalisza droga krajowa nr 12 i od kierunku Turku droga krajowa nr 83. Na pozostawionej części ronda odbywa się ruch pojazdów poniżej 3,5 t dla kierunku Wrocław -Łódź natomiast dla kierunku przeciwnego udostępniona jest część ronda umożliwiająca zjazd w drogi nr 83 ul. Wojska Polskiego i 12 ul. POW z wyznaczeniem objazdu dla kierunku na Wrocław ul. POW i Grunwaldzką w m. Sieradz. Wyznaczone objazdy dla pojazdów o masie rzeczywistej powyżej 3,5t:|- dla drogi krajowej nr 14 kierunek Wrocław - Kalisz, Turek, Łódź które kierowane są objazdem w m. Sieradz ul. Grunwaldzką do drogi krajowej nr 12 w kierunku Kalisza, dla kierunku na Turek dalej drogą krajową 12 do skrzyżowania z drogą powiatową przez m. Kościerzyn do drogi krajowej nr 83, dla kierunku na Łódź dalej drogą krajową nr 83 do m. Warta następnie drogą wojewódzką nr 710 do m. Rososzyca i Szadek i drogą powiatową do drogi krajowej nr 12 w m. Zd. Wola.| Wyznaczono objazdy dla pojazdów o masie rzeczywistej do 3,5t:|- dla drogi krajowej nr 14 kierunek Wrocław - Kalisz, Turek objazd przewidziano jak dla pojazdów o rzeczywistej masie powyżej 3,5t.


DK 15 Trzebnica-Krotoszyn-Jarocin-Września-Gniezno-Inowrocław-Toruń-Ostróda

Z powodu budowy autostrady w woj. kujawsko-pomorskim ograniczenie prędkości i zwężenie jezdni utrudnia poruszanie się w miejscowości Rogówko.

Na Warmii i Mazurach trwają prace na trasie Brzozie Lubawskie- Nielbark. Modernizacja drogi powoduje, że ruch kierowany jest wahadłowo przez sygnalizację świetlną, obowiązuje też ograniczenie prędkości do 40 km/h.


DK 16 Dolna Grupa-Grudziądz-Ostróda-Olsztyn-Ełk-Augustów-Pomorze-Ogrodniki-granica państwa

W woj. warmińsko-mazurskim  w związku z przebudową około 19 km odcinka drogi na trasie Ruszajny – Biskupiec obowiązują ograniczenia prędkości. Ograniczenia będą obowiązywały etapami, należy stosować się do istniejącego oznakowania prowadzonych robót.

Ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną utrudnia poruszanie się na trasie Iława – Rudzienice. Ponadto te same ograniczenia są w samej Iławie z powodu remontu mostu.

W przebudowie jest też prawie 3 km odcinek DK 16 w woj. kujawsko-pomorskim na trasie Kłódka – Rogóźno. Wprowadzono ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy.


DK 17 (Warszawa)Zakręt-Garwolin-Lublin-Zamość-Tomaszów Lub.-Hrebenne-granica państwa

Przebudowa prawie 17 km drogi na odcinku Piaski – Łopiennik (woj. lubelskie) wymusza duże ograniczenia w ruchu – obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlna i ograniczenie prędkości do 40 km/h. Dodatkowo na trasie Piaski – Krasnystaw kierowcy muszą zmniejszyć prędkość do 40 km/h.


DK 19 granica państwa-Kuźnica Białostocka-Białystok-Międzyrzec Podl.-Lublin-Nisko-Rzeszów

Przez zły stan techniczny mostu w Zarzeczu (woj. podkarpackie) przejazd tym odcinkiem DK 19 jest szczególnie utrudniony. Wprowadzono wahadło sterowane sygnalizacją świetlną oraz ograniczenie prędkości. Analogiczne utrudnienia są w woj. podlaskim w Zabłudowie na trasie Białystok – Zabłudów. Natomiast na trasie Białystok – Bielsk Podlaski trwa przebudowa drogi i skrzyżowania w Bielsku Podlaskim - obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.


DK 20 Stargard Szczeciński-Drawsko Pom.-Szczecinek-Bytów-Kościerzyna-Gdynia

Dla poruszających się po DK 20 najtrudniejsza może okazać się przeprawa przez Drawsko Pomorskie, gdzie rozpoczął się remont nawierzchni na 2 km odcinku. Prowadzone prace powodują, że ruch odbywa się wahadłowo i obowiązuje ograniczenie prędkości. Ograniczenie prędkości jest też w Szczecinku gdzie do końca listopada potrwa przebudowa drogi. Prace trwają również na 2,6 km odcinku na trasie Szczecinek – Sitno. Modernizacja drogi wymusiła wprowadzenie ruchu wahadłowego (sterowany sygnalizacją świetlną) oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h.


DK 21 Miastko-Suchorz-Słupsk

Budowa obwodnicy Słupska i węzłów drogowych wymusza na trasie Łosino – Kobylnica ograniczenie prędkości do 50 km/h.


DK 22 granica państwa-Kostrzyn-Gorzów Wlkp.-Chojnice-Starogard Gdański-Grzechotki-granica państwa

Ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną i ograniczenie prędkości do 40 km/h w miejscowości Szwecja w woj. zachodniopomorskim jest wynikiem przebudowy mostu w ciągu DK 22.


DK 25 Bobolice-Sępólno Krajeńskie-Bydgoszcz-Inowrocław-Konin-Ostrów Wlkp.-Oleśnica

Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego remontowana jest trasa Strzelno – Wronowy na odcinku niespełna 8 km. Przez zwężenia na drodze konieczne jest ograniczenie prędkości do 50 km/h.


DK 28 Zator-Wadowice-Rabka-Nowy Sącz-Jasło-Krosno-Sanok-Kuźmina-Przemyśl-Medyka-granica państwa

Na Podkarpaciu w miejscowości Besko, z powodu złego stanu technicznego mostu na rzece Wisłok został wprowadzony ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną.

W Małopolsce na trasie Świnna Poręba – Skawce modernizowana jest nawierzchnia DK 28. Występują lokalne zwężenia pasa ruchu, a okresowo - na kilkusetmetrowych odcinkach- ruch wahadłowy, wprowadzono ograniczenie prędkości do 40km/h oraz zakaz wyprzedzania. Natomiast w miejscowości Osielec trwa przebudowa mostu na rzece Skawa. Ruch został przełożony na obiekt tymczasowy.


DK 35 granica państwa-Mieroszów-Wałbrzych-Świebodzice-Świdnica-Wrocław

Na Dolnym Śląsku w miejscowości Kowalowa prowadzona jest przebudowa obiektu mostowego w ciągu DK 35. Ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną, a wymagana prędkość do 40 km/h.


DK 39 Łagiewniki-Strzelin-Biedrzychów-Owczary-Brzeg-Namysłów-Kępno

Na utrudnienia można napotkać w Strzelinie, Mikoszowie i Piotrowicach (woj. dolnośląskie). Roboty prowadzone są przy odnowie i przebudowie nawierzchni. Ruch wahadłowy - wprowadzona sygnalizacja świetlna i ograniczenie prędkości do 40 km/h.


DK 44 Gliwice-Mikołów-Tychy-Oświęcim-Zator-Skawina-Kraków

W związku z budową największego w Polsce węzła autostradowego w Gliwicach-Sośnicy na DK 44 m. Gliwice - Sosnica od dnia 18 grudnia 2008 roku został zamknięty fragment ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Zamknięty został odcinek od ul. Granicznej do wjazdu do firmy Raben. Objazd prowadzić będzie przez węzły: Ostropa i Bojków, a dla samochodów powyżej 3,5 tony przez Węzeł Kleszczów.

W Oświęcimiu remontowany jest most (wprowadzenie objazdu: dla pojazdów pow. 3,5t: - DW nr 948 odc. Oświęcim - Grojec, DW nr 949 odc. Grojec - Brzeszcze, DW nr 933 odc. Brzeszcze – Oświęcim; dla pojazdów do 3,5 t: objazd ulicami: Konarskiego - most Piastowski - Dąbrowskiego - Chemików - Fabryczna.


DK 45 granica państwa-Chałupki-Krzyżanowice-Racibórz-Opole-Kluczbork-Praszka-Wieluń-Złoczew

Na odcinku Większyce - Reńska Wieś (woj. opolskie) występują utrudnienia w związku z budową południowej obwodnicy miasta Kędzierzyn - Koźle - budowa wjazdu na obwodnicę z drogi krajowej Nr 45. Roboty będą prowadzone przy zamknięciu jednego pasa ruchu, bądź zwężeniu jednostronnym przy budowie poszerzenia drogi. Podczas dużego natężenia ruchu pojazdów, ruch będzie kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników wykonawcy. Przy zajętej jezdni w porze nocnej lub przy małej widoczności miejsce robót będzie oznakowane przez umieszczenie na zaporach żółtych świateł ostrzegawczych.


DK 46 Kłodzko-Nysa-Karczów-Opole-Ozimek-Lubliniec-Częstochowa-Janów-Szczekociny

Na Opolszczyźnie w związku z przebudową DK 46 na odcinku Ozimek – Grodziec ruch pokierowany zostanie objazdem: drogą wojewódzką nr 463 na odcinku Ozimek - Zawadzkie i dalej drogą wojewódzką nr 901 na odcinku Zawadzkie - Dobrodzień. Z powodu objazdu, podróż pomiędzy Ozimkiem a Grodźcem wydłuży się o około 10 kilometrów. Ograniczenia są też na prawie 2,5 km odcinku DK 46 w m. Niemodlin (wprowadzono ograniczenia szerokości jezdni na odcinku prowadzenia prac).


DK 47 Rabka-Nowy Targ-Zakopane

W Małopolsce na DK 47 trwa przebudowa mostu (Klikuszowa). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym przy ograniczeniu prędkości do 40km/h i zakazie wyprzedzania.


DK 55 Nowy Dwór Gdański-Malbork-Kwidzyn-Grudziądz-Stolno

W związku z budową autostrady zburzona może być płynność ruchu na DK 55 na trasie Grudziądz - Stolno m. Klęczkowo. Ruch sterowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej.


DK 58 Olsztynek-Zgniłocha-Jedwabno-Szczytno-Ruciane Nida-Pisz-B. Piska-Szczuczyn

Oprócz przebudowy drogi na trasie Babięta i Zgon- Ruciane Nida (ograniczenie prędkości, w obszarze robót - zakaz wyprzedzania, ruch wahadlowy) przebudowywany jest także most w m. Ruciane Nida gdzie ze względu na konieczność całkowitego wyłączenia z ruchu obiektu – mostu obowiązuje objazd drogami powiatowymi przez msc. Wejsuny, lecz wyłącznie dla samochodów nie przekraczających nacisku na oś 8,0 t.


DK 59 Giżycko-Ryn-Mrągowo-Nawiady-Rozogi

W warmińsko-mazurskim utrudnienia na prawie 13 km odcinku trasy Stare Kiełbonki - Spychowo – Wymiary. W czasie prowadzenia robót ruchem kierują sygnaliści. W obszarze robót zakaz wyprzedzania. Ponadto w Spychowie trwa budowa mostu – obowiązują objazdy dla pojazdów powyżej 8 ton, ruch wahadłowy.

DK 60
Łęczyca-Kutno-Gostynin-Łąck-Płock-Bielsk-Drobin-Ciechanów-Różan-Ostrów Maz.

Do końca października mają zniknąć ograniczenia związane z budowa obwodnicy Gostynina.


DK 62 Strzelno-Włocławek-Płock-Wyszogród-N.Dwór Maz.-Wyszków-Drohiczyn-Anusin

W woj. mazowieckim w związku z remontami obiektów mostowych w miejscowości Frankopol (przez rzekę Bug) oraz mostu na trasie Płock – Wyszogród wprowadzono ruch wahadłowy oraz ograniczenia prędkości do 40 km/h.

Duże utrudnienia na DK 62 są na trasie Czerwińsk - Emolinek gdzie modernizowany jest 14 km odcinek drogi. Zalecany objazd: na kierunku do Wyszogrodu: (dk nr 62 Zakroczym- dk nr 7 Płońsk - dk nr 10 - dk nr 50 -rondo dk nr 62 Wyszogród); na kierunku do Zakroczymia:(dk nr 62 rondo Wyszogród - dk nr 10 - dk nr 7 - dk nr 62 Zakroczym). Długość objazdu ok.53 km.


DK 63 granica państwa-Węgorzewo-Giżycko-Pisz-Łomża-Zambrów-Sokołów Podl.-Siedlce-Sławatycze-granica państwa

W woj. warmińsko-mazurskim trwają przebudowy drogi na trasach  Nowe Guty- Jeglin oraz Maldanin – Pisz. Kierowców czekają: zwężenia, ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz ograniczenia prędkości.


DK 65 granica państwa-Gołdap-Olecko-Ełk-Grajewo-Mońki-Białystok-Bobrowniki-granica państwa
W woj. warmińsko-mazurskim przebudowywana jest droga na trasie granica państwa – Gołdap – Kowale Oleckie. Na niektórych odcinkach wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.


DK 66 Zambrów-Wysokie Mazowieckie-Brańsk-Bielsk Podlaski-Kleszczele-Czeremcha-granica państwa

W woj. podlaskim ograniczenie prędkości do 50 km/h i ruch wahadłowy wprowadzono przez przebudowę na prawie 17 km odcinku trasy  Zambrów – Osipy.


DK 67 Lipno-Włoclawek

W woj. kujawsko-pomorskim na trasie Cyprianka-Fabianki kierowcy muszą zmniejszyć prędkość i uważać na ruch wahadłowy w związku z przebudową drogi.


DK 69 Bielsko Biała-Żywiec-Laliki-Zwardoń-granica państwa

Ze względu na przebudowę mostu nad rz. Żylica w Łodygowicach (woj. śląskie), ruch odbywać się będzie po przeprawie tymczasowej znajdującej sie obok przebudowywanego mostu. Natomiast w związku z przebudową drogi DK 69 na odcinku Przybędza - Milówka, prowadzone są roboty wymagające wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni. Roboty prowadzone będą na odcinkach roboczych o długości do 400m każdy, na których obowiązywać będzie ruch wahadłowy.


DK 72 Konin-Turek-Uniejów-Balin-Łódź-Brzeziny-Rawa Maz.


W Wielkopolsce na trasie Żdżary – Lisiec przebudowywany jest prawie 3 km odcinek DK 72. Ruch spowalnia zwężenie jezdni, zakazy wyprzedzania oraz ograniczenia prędkości.

W Poddębicach trwa budowa ronda na skrzyżowaniu DK 72 z DW 703 (woj. łódzkie). Na 1,4 km odcinku wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.


DK 74 Sulejów-Kielce-Opatów-Ożarów--Kraśnik-Janów Lubelski-Zamość-Zosin-granica państwa
W związku z przebudową drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h na trasie Miączyn – Zawalów (woj. lubelskie).


DK 78 granica państwa-Chałupki-Rybnik-Gliwice-Tarnowskie Góry-Zawiercie-Jędrzejów-Chmielnik

Do połowy listopada na DK 78 w woj. śląskim zaplanowany jest remont nawierzchni w Nakle Śląskim i na odcinku Niezdara – Śewierklaniec.


DK 79 Warszawa-Kozienice-Sandomierz-Kraków-Trzebinia-Jaworzno-Katowice-Bytom

W woj. świętokrzyskim realizowane są prace na trasie Wyszmontów – Sobótka - Chwałki (przebudowa drogi na blisko 20 km). Ruch utrudniony przez ograniczenia prędkości oraz wprowadzone wahadło.
Analogiczna sytuacja jest w miejscowości Połaniec na prawie 3 km odcinku (prace potrwają do końca listopada). Remont na trasie Osiek - Połaniec drogowcy planują zakończyć przed Świętami.

W woj. małopolskim trwa budowa mostu na potoku Ropotek w miejscowości Wawrzeńczyce. Utrudnienia związane z ograniczeniem prędkości występują także na węźle Radzikowskiego.


DK 82 Lublin-Cyców-Włodawa-granica państwa

Przebudowywany jest blisko 8 km odcinek trasy Cyców – Włodawa. Obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 50 km/h.


DK 83 Turek-Dobra-Sieradz

W związku z przebudową ronda na trasie Warta - Sieradz m. Sieradz (skrzyżowanie dróg nr 12, 14, 83) na czas prowadzenia robót wyłączono z ruchu część wschodnią ronda zamykając wjazd na rondo od kierunku Kalisza droga krajowa nr 12 i od kierunku Turku droga krajowa nr 83. Na pozostawionej części ronda odbywa się ruch pojazdów poniżej 3,5 t dla kierunku Wrocław -Łódź dla kierunku przeciwnego udostępniona jest część ronda umożliwiająca zjazd w drogi nr 83 ul. Wojska Polskiego i 12 ul. POW.


S86

Na Śląsku w Sosnowcu remontowane są wiadukty w ciągu ekspresowej trasy S86. Zwężenie jezdni oraz ograniczenie prędkości do 80 km/h może zaburzać płynność ruchu.


DK 87 Nowy Sącz-Stary Sącz-Piwniczna-granica państwa

Do końca października przyszłego  roku drogowcy mają uporać się z przebudową wiaduktu w miejscowości Rytro. Na czas trwania prac budowlanych wprowadzono ruch wahadłowy a max. prędkością jest 40 km/h.


DK 91 Głuchów-Piotrków Tryb.-Kamieńsk-Radomsko-Kłomice-Częstochowa

W ciągu DK 91 do końca listopada potrwa przebudowa mostu na trasie Rozprza – Kamieńsk. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i ruch wahadłowy.


DK 94 Krzywa-Chojnów-Legnica-Wrocław-Brzeg-Strzelce Opolskie-Bytom-Olkusz-Kraków

Najwięcej prac remontowych na DK 94 prowadzonych jest na terenie woj. dolnośląskiego. Na największe utrudnienia kierowcy napotkają na trasie Mazurowice - Wilczków - Środa Śląska – Wrocław gdzie przebudowywana jest droga. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz ruch wahadłowy sterowany ręcznie i sygnalizacją świetlną.

Z kolei w województwie małopolskim  trwa budowa węzła drogowego Radzikowskiego- Modlnica.  Jedna jezdnia DK 94 jest zamknięta a ruch dwukierunkowy odbywa się druga jezdnią. Wprowadzono ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 139 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 213 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 429 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Tunel w Świnoujściu połączy Uznam i Wolin

Tunel w Świnoujściu połączy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2021-09-17

NavRoad - jak uniknąć stania w korkach

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~marin 2009-10-31

Jak "komunikacyjny horror" mamy często też na codzień jadąc po Warszawie do pracy, do szkoły to już jesteśmy przyzwyczajeni do tego. Władze i drogowcy nas w tym względzie "wytresowali".A apogeum korków rannych przeżywa ul.Jana Pawła w różnych punktach. Brak wciąż rozwiązań takich ,które sprawdziły się w krajach i miastach w innych krajach takich jak ringi miast, zjazdy do miejscowości, nie mamy na pozamiejskich drogach i autostradach takich dobrych i bezpiecznych parkingów jak od lat Niemcy, na których można się przespać w samochodzie. W miastach estakady samochodowe, kładki dla pieszych. W tym bezstylowym kraju i miastach takich jak Warszawa zamiast drogich parkomatów pomyśleliby lepiej o strefach w centrum do których nie wjeżdżały by stare samochody ze złą, rakotwórczą emisją spalin do czego służyć powinna etykieta -kupowana np na rok, która służyłaby także do parkowania.

~kibol 2009-10-30

nie macie sie o co kłocić, pomylili sie i poprawili, a Wy sobie od debili wrzucacie

~bla 2009-10-30

sam żeś debil: nie szalej, przeedytowali artykuł. U mnie też było A4 zamiast A2.

~arni 2009-10-30

ufff przebrnąłem w końcu przez cały tekst, sporo tego, stąd tylko jeden wniosek, że dzieje się na polskich driogach, a że wszystko w jednym czasie no cóż trzeba nadgonić kilkudziesięcioletnie opóźnienia, więc może to tak wyglądać troche tragicznie

~sam żes debil 2009-10-30

po czytać nie umiesz

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia Jogger: 7 miejsc, prześwit i hybryda
Dacia Jogger: 7 miejsc, prześwit i hybryda
Dacia Jogger to nowy model rumuńskiej marki, który pomieści nawet 7 osób, do tego ma zwiększony prześwit, a wśród napędów pojawi się oszczędna hybryda.