mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylotówka Toruń - Olsztyn w przebudowie

Wylotówka Toruń - Olsztyn w przebudowie

Wraz z początkiem wiosny rozpoczyna się przebudowa ulicy Olsztyńskiej na odcinku od Szosy Lubickiej do ul. Suwalskiej w Toruniu. Celem projektu jest przebudowa odcinka długości 1,5 km do poziomu standardu odcinków sąsiednich, tym samym likwidacja "wąskiego gardła" na wylocie drogi krajowej nr 15 w kierunku Olsztyna.

Wylotówka Toruń - Olsztyn w przebudowie

W pierwszym etapie będą wykonywane prace kanalizacyjne. W związku z tym istniejący na ul. Olsztyńskiej zjazd z dwóch jezdni na jedną jezdnię o ruchu dwukierunkowym, zostanie przesunięty bliżej wjazdu (około 20 m) do Carrefoura. W kolejnych etapach drogowcy dobudują nową jezdnię, prace rozpoczną się na wysokości wjazdu do Carrefoura. Po zakończeniu tych prac, zostanie wykonana przebudowa starej jezdni. Na czas tych prac, ruch zostanie przełożony na nową jezdnię.

Przebudowa ulicy Olsztyńskiej na odcinku od ulicy Szosa Lubicka do ulicy Suwalskiej w Toruniu to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Transport. Umowa o dofinansowanie w wysokości 75% wartości kosztów kwalifikowanych projektu zastała podpisana na początku października 2005. Całkowite wydatki kwalifikowane projektu wynoszą ponad 18 mln zł, dofinansowanie w ramach SPOT wyniesie ponad 13,5 mln zł.

Przebudowa pozwoli na osiągnięcie wyższego poziomu spójności węzła transportowego z krajowym i europejskim systemem transportowym. Ma to znaczenie dla zwiększenia dynamiki rozwoju gospodarczego regionu i wyrównania jego szans w konkurencji z innymi regionami. Powstanie także droga rowerowa.

Przeczytaj także:

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)

Obwodnica pod nadzorem (2006-02-09)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bram Schot nowym prezesem Audi
Bram Schot nowym prezesem Audi
Jak poinformowało Audi, rada nadzorcza AUDI AG zaaprobowała Abrahama Schota na stanowisko prezesa zarządu.