mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują bo zaoszczędzili

Wyremontują bo zaoszczędzili

Sejmik Województwa Kujawsko-pomorskiego zaakceptował projekt zmian w budżecie drogowców. Prawie 3 mln zł pójdą między innymi na remont DW Nr 551 na odcinku Kończewice - Chełmża. - Kolejne środki, tym razem 2,3 mln złotych udało się zaoszczędzić na przetargach - mówi Milena Gruszecka z Wydziału Planowania ZDW w Bydgoszczy. - Wykonawcy zaproponowali ceny niższe, niż zakładały nasze wyliczenia. Te oszczędności chcemy wydać na realizację dodatkowych zadań remontowych.

Wyremontują bo zaoszczędzili
Drogowcy zajmą się między innymi remontem kolejnego odcinka  DW Nr 551 (Kończewice - Chełmża). Ta trasa umożliwia dojazd do Chełmży od krajowej "jedynki". Odcinek przeznaczony do remontu liczy 2,6 km. Oszczędności pozwolą także zrealizować remont krótkiego odcinka ul. Podgórnej w Brodnicy oraz 400 metrów DW  Nr 214 w m. Warlubie.  W miejscowości Tupadły pod  Inowrocławiem zostanie ułożona warstwa ścieralna z mieszanki mineralno – bitumicznej. Tym samym zostanie zabezpieczony najbardziej zniszczony, 210 metrowy odcinek DW Nr 412. Kolejna pula zaoszczędzonych środków, tj. 90 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na remonty awaryjne dróg, szczególnie na obszarze administrowanym przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Tucholi ( DW Nr 237 Czersk - Mąkowarsko, Nr 240 Chojnice - Świecie, Nr  243 Mrocza - Koronowo), zaś 20 tysięcy złotych na usuwanie skutków tegorocznych nawałnic i powodzi.

- Ponadto w ramach środków zaoszczędzonych na inwestycjach własnych zaplanowano odnowę nawierzchni ul. Okrzei  w Lipnie (DW nr 559). Zadanie stanowi kontynuację dla robót prowadzonych w ubiegłym roku. Remont będzie kosztować będzie około miliona złotych – wyjaśnia Milena Gruszecka.

Dodatkowo Sejmik Województwa wyraził zgodę na przekazanie 6,7 mln zł na roboty uzupełniające i dodatkowe, związane z realizacją inwestycji realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, prowadzonych na DW Nr 241, 534 i 560. W ramach tych środków powstanie rondo w Paterku pod Nakłem ( zamiast skrzyżowania skanalizowanego ) oraz przebudowane zostanie  rondo w Rypinie celem zwiększenia bezpieczeństwa na obiekcie.

Ponadto włączono do budżetu na rok 2010 zadania prowadzone w ramach  Drogowej Inicjatywy Samorządowej. Jest to program polegający na wspólnej realizacji zadań remontowych przez Województwo Kujawsko – Pomorskie i lokalne jednostki samorządu terytorialnego. Koszty inwestycji dzielone są na zasadzie partycypacji, z zastrzeżeniem, że udział własny inicjatora wynosi minimum 60% wartości projektu. Głównym celem realizacji projektu jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.