mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu

Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu

4 sierpnia oficjalnie rozpoczęto „Budowę Trasy Średnicowej Etap II od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej” w Grudziądzu. Pierwszą łopatę wbito uroczyście u zbiegu ulic Hallera i Al. Solidarności w miejscu, gdzie powstanie wiadukt.  Koszt budowy II etapu Trasy Średnicowej to ponad  48 mln zł. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli pod koniec września 2011 r.

Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu
- Dziś rozpoczynamy realizację bardzo ważnej dla Grudziądza inwestycji drogowej, która w przyszłości pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy, który  obecnie śladem drogi krajowej nr 55 przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych. Cieszę się, że mogę osobiście spotkać się z przedstawicielami konsorcjum, które wygrało przetarg na realizację inwestycji oraz podwykonawców i życzyć, by wszystkie prace były realizowane zgodnie z harmonogramem – powiedział prezydent Grudziądza Robert Malinowski.  
   
W ramach budowy II etapu Trasy Średnicowej powstanie odcinek o długości ok. 4,3 km drogi dwujezdniowej klasy G oraz wiadukt nad drogą wojewódzką nr 534 - ul. Hallera. Z kolei etap III pozwoli połączyć węzeł Grudziądz autostrady A1 z drogą krajową nr 55. Przedmiotem inwestycji objętym opracowaniem II Etapu Trasy Średnicowej jest budowa nowego połączenia drogowego od ul. Południowej do ronda w ul. Droga Łąkowa. Wybudowana zostanie nowa dwujezdniowa ulica, w większości po nowym terenie, częściowo przebiegać będzie po śladzie istniejącej ul. Solidarności, a także przewiduje się wykorzystanie pod jedną z jezdni Trasy istniejącej ul. Lotniczej. Na odcinku od ronda Ks. J. Popiełuszki do ul. Hallera zostały wykonane elementy Węzła „Warszawska”, które zostaną w pełni wykorzystane na planowanym obecnie etapie inwestycji.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi A1 – w Martorell rusza produkcja
Audi A1 – w Martorell rusza produkcja
W fabryce Seata w Martorell ruszyła produkcja nowej generacji Audi A1. To drugi, obok Q3, model marki produkowany w Hiszpanii.