mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu

Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu

4 sierpnia oficjalnie rozpoczęto „Budowę Trasy Średnicowej Etap II od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej” w Grudziądzu. Pierwszą łopatę wbito uroczyście u zbiegu ulic Hallera i Al. Solidarności w miejscu, gdzie powstanie wiadukt.  Koszt budowy II etapu Trasy Średnicowej to ponad  48 mln zł. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli pod koniec września 2011 r.

Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu
- Dziś rozpoczynamy realizację bardzo ważnej dla Grudziądza inwestycji drogowej, która w przyszłości pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy, który  obecnie śladem drogi krajowej nr 55 przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych. Cieszę się, że mogę osobiście spotkać się z przedstawicielami konsorcjum, które wygrało przetarg na realizację inwestycji oraz podwykonawców i życzyć, by wszystkie prace były realizowane zgodnie z harmonogramem – powiedział prezydent Grudziądza Robert Malinowski.  
   
W ramach budowy II etapu Trasy Średnicowej powstanie odcinek o długości ok. 4,3 km drogi dwujezdniowej klasy G oraz wiadukt nad drogą wojewódzką nr 534 - ul. Hallera. Z kolei etap III pozwoli połączyć węzeł Grudziądz autostrady A1 z drogą krajową nr 55. Przedmiotem inwestycji objętym opracowaniem II Etapu Trasy Średnicowej jest budowa nowego połączenia drogowego od ul. Południowej do ronda w ul. Droga Łąkowa. Wybudowana zostanie nowa dwujezdniowa ulica, w większości po nowym terenie, częściowo przebiegać będzie po śladzie istniejącej ul. Solidarności, a także przewiduje się wykorzystanie pod jedną z jezdni Trasy istniejącej ul. Lotniczej. Na odcinku od ronda Ks. J. Popiełuszki do ul. Hallera zostały wykonane elementy Węzła „Warszawska”, które zostaną w pełni wykorzystane na planowanym obecnie etapie inwestycji.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 zostanie dokończona

Autostrada A1 zostanie dokończona

Aktualności 2018-12-21

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.