mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Zgodnie z zapisami Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 ogłoszono przetarg na realizację obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Jednojezdniowa droga, o długości ok. 9,6 km, zostanie oddana do użytku w 2020 roku.

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego
Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa Lubelskiego. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. Nad doliną rzeki Sołokiji trasa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Przetarg w trybie ograniczonym oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji będzie uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena).


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~warszawiak 2015-10-22

Ja też się zgadzam, że lepsza ekspresówka karłowata, czyli jednojezdniowa niż żadna. Pomimo tego, że w znakomitej większości niebudowanie od razu 2-ch jezdni, to czyste marnotrawstwo, niepotrzebna strata czasu i przede wszystkim pieniędzy.

~Mieszkaniec76 2015-10-21

Tak kolego zgadzam sie z tobą 100% ale tu chodzi o to zeby wogule to zbudowali bo TM tonie w korkach a kasa to inne zagadnienie.

~warszawiak 2015-10-11

I znowu jednojezdniowa ekspresówka, czyli (jak taką drogę już na tym portalu nazwałem) droga ekspresowa karłowata. Po raz kolejny ręce opadają. Parę lat po wybudowaniu, "abarot" będziemy stać w korkach podczas dobudowy drugiej jezdni i znów zostaną zmarnowane publiczne pieniądze. Wiele razy podkreślałem, że zawsze budowa dwóch jezdni od razu jest per saldo tańsza, niż budowa najpierw jednej, a potem dobudowa drugiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wakacyjny wyjazd samochodem. Zasady bezpiecznej podróży
Wielu z nas na wakacyjny urlop podróżuje samochodem. Warto poznać kilka najważniejszych zasad, które pomogą bezpiecznie dotrzeć do celu.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK