mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakopianka ?uchylona?

Zakopianka ?uchylona?

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uwzględniła skargi Federacji Ochrony Podhala na decyzję środowiskową wydaną przez ministra środowiska dla projektu nowej zakopianki między Poroninem a Zakopanem, który przygotowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. GDOŚ uchyliła zaskarżoną decyzję ministra środowiska w całości.

Zakopianka ?uchylona?
O nowej trasie wiodącej w na Podhale przyjdzie zatem tylko pomarzyć. Decyzja GDOŚ jest przysłowiowym gwoździem do trumny. Od dłuższego czasu  przebudowa trasy na odcinku Poronin – Zakopane (droga krajowa nr 47) stała pod znakiem zapytania. Nawet drogowcy z krakowskiego oddziału GDDKiA nie wiedzą czy droga kiedykolwiek będzie  przebudowywana.

Przez ostatnie lata nie udało się znaleźć porozumienia z mieszkańcami Podhala co do przebiegu i formy drogi. - W związku z gwałtownymi protestami społecznymi - już od kilku lat inwestycji tej nie było w planach inwestycyjnych GDDKiA do 2013 roku. Została ona wcześniej wstrzymana w wyniku działalności tzw. Federacji Obrony Podhala – powiedziala Magdalena Chacaga, z krakowskiego oddziału GDDKiA. Decyzja środowiskowa dla zakopianki została uchylona ze względu na jej zaskarżenie przez Federację Ochrony Podhala, gdyż zostało uchylone  postanowienie, na mocy którego decyzja została wydana.

Zakopianka to popularna nazwa około 100 kilometrowej drogi z Krakowa do Zakopanego. Droga ta z Krakowa do Rabki-Zdroju stanowi fragment drogi krajowej DK7. Odcinek z Rabki do Zakopanego to droga krajowa DK47. Aktualnie droga jest dwujezdniowa na odcinku Kraków–Myślenice–Lubień (42 km) oraz na krótkich odcinkach w okolicach Chabówki i Nowego Targu.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~jotem 2010-04-15

Kij ma dwa końce. Nie ma drogi, będzie mniej ceprów, mniej dudków. Hej.

~ed 2010-04-12

Górale na Madagaskar!

~przypadkowy gość 2010-04-12

Jednym słowem kiedy ZAKOPANE będzie zakopane.

~Jotgie 2010-04-12

Po ostatnich moich doświadczeniach na tej trasie i powyższej informacji zdecydowałem - WIĘCEJ DO ZAKOPANEGO NIE POJADĘ!

~Banan 2010-04-12

zamiast do Zakopanego, proponuje poprowadzić ekspresówke do Chyznego w ciagu DK7, przynajmniej kierowcy TIR-ów beda mieli łatwiejsdza drogę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.