mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zmiany na Południowej Obwodnicy Krakowa

Zmiany na Południowej Obwodnicy Krakowa

Od wczoraj wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na odcinku autostrady A4 od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w Krakowie do węzła Kraków Wieliczka. Prace remontowe na tym fragmencie obwodnicy ruszą w najbliższy poniedziałek.

Zmiany na Południowej Obwodnicy Krakowa
Zmiana organizacji na szczęście nie powinna być bardzo dotkliwa dla kierowców. Na początku z ruchu zostały bowiem wyłączone, na 3,5-kilometrowym odcinku autostrady A4, pasy środkowe obydwu jezdni, przejezdne pozostały po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Do końca tygodnia mają powstać przełączki pomiędzy dwoma jezdniami i od 15 czerwca rozpocznie się remont nawierzchni. By jak najsprawniej poprowadzić ruch w trakcie remontu, który został podzielony na 4 etapy, roboty prowadzone będą na zamkniętej jednej jezdni (najpierw od ul. Kąpielowej do km 421+500, a następnie do węzła Wielicka). Autostradowa obwodnica Krakowa na tym odcinku posiada przekrój 2x3, w związku z tym na jezdni aktualnie nie remontowanej wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy, z trwałą separacją kierunków ruchu, czyli po dwa pasy w każdym kierunku. W rejonie węzłów natomiast będą zawężenia do jednego pasa ruchu.

W trakcie remontu nawierzchni autostrady sfrezowana zostanie istniejąca warstwa ścieralna i wykonana nowa z mieszanki mastyksowo-grysowej, z asfaltem wysoko modyfikowanym. Nawierzchnia wymieniona będzie także na węźle Łagiewnickim wraz łącznicami (zjazdy w kierunkach na Katowice, Rzeszów i ul. Myślenicką) oraz węźle Kraków Wieliczka wraz z łącznicami (zjazdy na Kraków, Katowice, Rzeszów). Wykonane zostaną także niezbędne naprawy m.in. izolacji, powierzchni betonowych, zabezpieczenia antykorozyjne i antygrafitti oraz oznakowanie poziome. Wymienione będzie również oznakowanie pionowe. Oprócz węzłów wyremontowane zostaną wszystkie przepusty, wiadukty i mosty na tym odcinku A4. M.in. Wiadukty w ciągu ulic: Kąpielowej, Podgórki, Do Luboni, Niebieskiej, Hallera, Bednarskiej oraz mosty na rzece Wildze i potoku Malinówka.

Termin realizacji remontu według umowy ma trwać 170 dni, jednak nawierzchnia zarówno na autostradzie jak i na węzłach ma być wymieniona w ciągu 90 dni od daty podpisania umowy (21.05.2015).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ostatnie szlify Porsche 911 przed premierą
Ósma generacja kultowego Porsche 911 nadchodzi wielkimi krokami. Trwają właśnie ostatnie testy przed oficjalną prezentacją auta.