1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Zmiany w organizacji ruchu na poznańskich ulicach

Zmiany w organizacji ruchu na poznańskich ulicach

Od poniedziałku tj. 15 grudnia będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na ulicach Opolskiej, Czechosłowackiej i 28 Czerwca 1956 roku w Poznaniu.

Zmiany w organizacji ruchu na poznańskich ulicach
Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie w poniedziałek, 15 grudnia 2014 roku, będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu na ulicy Opolskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Czechosłowacką. Po porannym szczycie komunikacyjnym, około godziny 9, zamknięty dla ruchu zostanie jeden pas ulicy Opolskiej prowadzący w kierunku centrum Poznania. Następnego dnia, we wtorek, 16 grudnia, zamknięty zostanie jeden pas jezdni prowadzącej w stronę Lubonia. Ruch kołowy odbywać się będzie wahadłowo i będzie sterowany tymczasową sygnalizacja świetlną.

Termin zakończenia tego etapu prac został zaplanowany na worek, 16 grudnia, do godziny 22.

Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie także na ulicy 28 Czerwca 1956 roku w rejonie skrzyżowania z ulicą Czechosłowacką. Zmiana nastąpi we wtorek, 16 grudnia, o godzinie 9, po porannym szczycie komunikacyjnym. Konieczne jest wyłączenie z ruchu połowy chodnika i jezdni po wschodniej stronie ulicy 28 Czerwca 1956 roku (od strony ulicy Łozowej).

Organizacja ruchu na czas robót przewiduje, że ruch samochodowy ulicą Opolską będzie odbywać się wahadłowo drogą tymczasową od zachodniej strony ul. 28 Czerwca 1956 roku. Sterowany będzie tymczasową sygnalizacją świetlną. Piesi będą korzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy (wschodniej od strony Łozowej). Ten etap prac będzie trwać do 9 stycznia 2015 roku.

Utrudnienia w ruchu i wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu mają związek z realizacja prac budowlanych w ramach zadania pn. Przebudowa ulicy Czechosłowackiej na odcinku od ulicy Modrzewiowej do ulicy Łozowej.


Podobne wiadomości:

Polska premiera VW Tiguana podczas Poznań Motor Show 2016

Polska premiera VW Tiguana podczas Poznań...

Aktualności 2016-03-22

Skoda w Poznaniu na Motor Show 2016

Skoda w Poznaniu na Motor Show 2016

Aktualności 2016-03-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pasieka na dachu salonu – edukacyjna akcja Volvo Car PGD Kraków
Pasieka na dachu salonu – edukacyjna akcja Volvo Car PGD Kraków
Pod koniec maja na dachu salonu Volvo Car PGD Kraków, przy al. Powstańców Śląskich stanęła pasieka dla pszczół.