1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Polskie drogi >
  4. Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że po zakończeniu kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można podpisać umowy z wykonawcami. Pod warunkiem, że w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania.

Najkorzystniejsza oferta na odcinek od węzła od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ - długości około 18 km – wpłynęła od konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Zaproponowano cenę blisko 390 mln zł brutto.

Konsorcjum złożyło też ofertę w wysokości 183,5 mln zł brutto na budowę 8-kilometrowego odcinka od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie, leżącego na granicy woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Odcinek wchodzący w skład obwodnicy Janowa Lubelskiego o długości ok. 7 km będzie realizowany przez firmę Mota-Engil Central Europe za kwotę 148,5 mln zł brutto.

Czas realizacji wszystkich odcinków to 34 miesiące, bez wliczania okresów zimowych – od 15 grudnia do 15 marca. Drogi będą objęte gwarancją przez 10 lat.

W międzyczasie trwa przetarg na 42-kilometrowy odcinek trasy S19 od obwodnicy Lublina do Kraśnika. Zdanie podzielono na trzy etapy. Do pierwszego etapu postępowania podeszło aż 19 firm, którym wysłano zaproszenia do składania ofert cenowych. Umowy będą podpisane jeszcze przed końcem roku.

Na chwilę obecna trwa postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej na 81-kilometrowy odcinek S19 od węzła Lubartów aż do granicy województw lubelskiego i mazowieckiego. Wykonanie dokumentacji podzielono na trzy części, po dwa odcinki trasy. Oferty złożyło dziewięć firm, a wybrani wykonawcy mają 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej oraz dokumentacji.

Droga ekspresowa S19 zwana także Via Carpatia jest główną trasą komunikacyjną a kierunku północ-południe we wschodniej części Polski i stanowić część międzynarodowej trasy o tej samej nazwie, która przebiegać ma z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~telimena 2018-10-24

O budowie obu dróg: Via Baltica i Via Carpatia będzie mowa podczas listopadowego Kongresu 590 na panelu o inwestycjach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
1 grudnia autostrady bez szlabanów
1 grudnia autostrady bez szlabanów
Ważne zmiany dla kierowców. Od 1 grudnia z państwowych autostrad znikną szlabany. Problem w tym, że e-Toll zamiast ułatwiać, komplikuje życie kierowcom. Z pomocą może jednak przyjść aplikacja Autopay.