mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Znamy wykonawcę obwodnicy Sanoka

Znamy wykonawcę obwodnicy Sanoka

140 mln złotych, tyle ma kosztować budowa obwodnicy Sanoka w ciągu drogi nr 28. Właśnie wybrano najkorzystniejszą ofertę  na projekt i budowę, która ma zastać ukończona przed końcem dekady.

Znamy wykonawcę obwodnicy Sanoka
W pierwszym etapie przetargu na budowę obwodnicy Sanoka złożonych zostało 20 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Poddano je weryfikacji pod kątem m.in. posiadanego potencjału, rzetelności, kwalifikacji, efektywności oraz doświadczenia. Do drugiego etapu zaproszono 18 wnioskodawców, z czego 9 złożyło oferty cenowe. Wszyscy oferowali 33 miesięczny okres prac i 10 lat gwarancji. Najwyższą ofertą była ta złożona przez konsorcjum firm z Liderem Przedsiębiorstwo Robót Mostowych MOSTY ŁODŹ S.A., zaś najniższą przedstawił MAX BÖGL Polska Sp. z o.o..

Obwodnica Sanoka powstanie w ramach systemu "projektuj-buduj", czyli wykonawca opracuje dokumentację projektową, później uzyska decyzję o zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a następnie wybuduje drogę. Obwodnica Sanoka będzie miała swój początek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz-Sanok z DK28, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Będzie to droga klasy GP o długości ok. 7 km.

Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG zrealizuje projekt i budowę obwodnicy Sanoka. Wartość całej inwestycji to 140 mln złotych. Od podpisania umowy do końca prac firmy zadeklarowały okres 33 miesięcy, zaś gwarancja przewidziana została na 10 lat. Budowa obwodnicy Sanoka ma zostać zakończona w lipcu 2019 roku.

Teraz dokumenty z postępowania przetargowego zostaną przekazane do kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po pozytywnym wyniku zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.

Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3 Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3