mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > „Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

W Konstantynowie Łódzkim powołano do życia stowarzyszenie „Tak dla S14”, którego zadaniem będzie wspieranie inwestycji w ramach drogi ekspresowej, która będzie tzw. zachodnią obwodnicą Łodzi.

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie
Od czasu, gdy budowa drogi S14 została odłożona w bliżej nieokreśloną przyszłość, samorządowcy z Łodzi i okolicy organizują różne inicjatywy. W sprawie inwestycji odbywały się już społeczne protesty, organizowano również petycje. Dzięki powołaniu do życia stowarzyszenia, wszystkie działania związane z budową obwodnicy zostaną skonsolidowane. 

Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Henryk Brzyszcz poinformował, że zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury na temat „odchudzonego” projektu S14 są nie do przyjęcia, a plany ponownego uruchamiania procedur są nie do zaakceptowania. Taka decyzja powoduje, że projekt mocno przesunie się w czasie.  

Z kolei burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Jacek Lipiński, dodał że miasto bez S14 znajdzie się w wyjątkowo trudnej sytuacji, ponieważ miasto przecinają dwie drogi krajowe: DK71 i DK72. Kiedyś dojazd stamtąd do centrum Łodzi zajmował kilkanaście minut, a dzisiaj potrzeba na to co najmniej godziny. Dlatego droga S14 mogłaby znacząco polepszyć ruch. 

Droga ekspresowa S14 będąca zachodnią częścią obwodnicy aglomeracji łódzkiej miała wyprowadzić ciężki ruch z Łodzi i okolicznych miast. Samorządy zainwestowały w uzbrojenie terenów pod inwestycję pojawiali się też nowi inwestorzy gotowi tworzyć w okolicy kolejne miejsca pracy. Problem zaczął się w lutym, gdy przetarg na budowę S14 został unieważniony, ponieważ oferty potencjalnych wykonawców były zbyt wysokie, a budżet na inwestycję zakładał niewiele ponad 1,4 mld zł. 

Zmiany proponowane przez resort infrastruktury mają „odchudzić” projekt, ale wiąże się to z mocnym przesunięciem w czasie inwestycji. Sytuacja dla miasta Łodzi jest o tyle kłopotliwa że zachodnia obwodnica miasta była jednym z ważniejszych warunków przy staraniach o organizację EXPO w 2022 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2017-05-19

Ten portal robi rzeczy coraz "ciekawsze". Najpierw przez prawie cztery miesiące żadnej informacji, absolutna cisza. Potem w dniu 09.05.2017 r. ukazuje się "artykuł" dosłownie taki, cytuję: " W Konstantynowie Łódzkim powołano do życia stowarzyszenie „Tak dla S14”, którego zadaniem będzie wspieranie inwestycji w ramach drogi ekspresowej, która będzie tzw. zachodnią obwodnicą Łodzi". Koniec cytatu i...ARTYKUŁU!!! W dniu dzisiejszym (19.05.2017 r.) zostało "doklejone" zdjęcie mapki i pozostała część artykułu. Czyli czarno na białym widać, że portal zszedł niestety na psy, a ja chętnych do śledzenia wydarzeń drogowych ponownie zapraszam na portal: www.conadrogach.pl

~warszawiak 2017-05-13

Małe sprostowanie: dokładnie to poprzedni artykuł ukazał się 14 stycznia b.r., a nie 15 stycznia. Nie zmienia to oczywiście faktu, że tutaj niestety nie ma właściwie już po co zaglądać i jeszcze raz wszystkich zachęcam do śledzenia wydarzeń drogowych na www.conadrogach.pl.

~warszawiak 2017-05-12

Ten portal, to jednak obecnie czyste kpiny. Co to za informacja??? Jedno zdanie???!!!??? Po prawie czteromiesięcznej nieobecności!!!???!!! Powtórzę mniej więcej to, co pisałem w ostatnim poście do poprzedniego artykułu. Notabene poprzedni artykuł ukazał się 15.01.2017 r., a mój ostatni komentarz do niego 15.03.2017 r. (a tu, na portal "mojeauto.pl" w dziale "polskie drogi" naprawdę chyba nie ma po co już zaglądać, szkoda): Witam Wszystkich moich Rozmówców. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim (zarówno Tym, co się ze mną zgadzali, jak i Tym, co się ze mną nie zgadzali) za wspólne internetowe spędzenie wielu lat i zapraszam Wszystkich do dyskusji na portal "www.conadrogach.pl", gdzie od 15 marca b.r. zacząłem regularnie zamieszczać swoje posty.

Jotgie 2017-05-10

Lepiej coś zrobić od strony wschodniej. Jechać DK14 od Strykowa do centrum Łodzi to horror i karma dla policji! Właściwie prawie cały czas ograniczenia prędkości, których mało kto przestrzega! A jak przestrzega to jest kiepem! O stanie nawierzchni nawet nie wspomnę! Nie dużo lepiej jest od Nowosolnej. nReasumując, dojazd do Łodzi od A1 ze strony północnej jest tragedią!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.