mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > 101 egzemplarzy Forda GT na Europę

101 egzemplarzy Forda GT na Europę

Ford przygotował niespodziankę dla miłośników sportowego modelu GT. Jednak dla wielu może ona mieć raczej gorzkawy posmak, gdyż na cały europejski kontynent przewidzianych jest tylko 101 egzemplarzy.

101 egzemplarzy Forda GT na Europę

Z okazji ubiegłorocznej, setnej rocznicy założenia firmy Ford, amerykański koncern przygotował limitowaną edycję jednego ze swoich najbardziej popularnych modeli. Cała seria będzie liczyć 1500 egzemplarzy produkowanych od początku lata tego roku w dwóch amerykańskich fabrykach.

Do Europy trafi tylko 101 sztuk tego auta. Skąd ta liczba? Otóż tyle wyniosła całkowita produkcja Forda GT40 w latach 60-tych w jednej z angielskich fabryk. Z pewnością jednak dużo więcej chętnych znalazłoby się w Europie na takie "cacko". Aby uświadomić jeszcze dobitniej, jak mała jest to ilość, najwięcej aut trafi do Niemiec, a będzie ich 19...

Najnowsza wersja Forda GT będzie zaopatrzona w silnik DOHC V8 o pojemności 5,4 litra, mocy 550 KM i maksymalnym momencie obrotowym 678 Nm. Stanowi to wzrost mocy w stosunku do poprzedniej wersji o 50 KM. Dzięki temu silnikowi auto przyspiesza do setki w 3,3 sekundy i może osiągnąć 320 km/h. Choć nie jest jeszcze znana cena, jaką przyjdzie zapłacić chętnym, z pewnością będzie niższa niż kwota, za jaką nabył pewien Kalifornijczyk przedseryjny egzemplarz modelu GT. W 2003 roku wylicytował sumę równą 557.500 USD.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
UFG skontroluje krótkoterminowe polisy OC
30-dniowe polisy OC służyć mają komisom, tymczasem niektórzy agenci proponują je kierowcom o dużej szkodowości. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny już prowadzi kontrole.