mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > BMW X4 oficjalnie zaprezentowane

BMW X4 oficjalnie zaprezentowane

Bawarski koncern dobrze reaguje na zapotrzebowania rynku. Po sukcesie X6 jasne było, że BMW stworzy kolejne auto z rodziny, którą nazywa Sports Activity Coupe. W Szanghaju po raz pierwszy pokazany zostanie młodszy brat X6, BMW X4 Concept.

BMW X4 oficjalnie zaprezentowane
Gdy w 2008 roku bawarski koncern po raz pierwszy przedstawił X6, świat motoryzacji podzielił się. Niewątpliwie jednak auto osiągnęło sukces, a najlepiej o tym świadczy to, jak wiele egzemplarzy X6 jeździ także po polskich drogach. O wiele więcej niż nowych X5. Taki stan rzeczy również na innych rynkach to woda na młyn dla BMW, dlatego po pięciu latach od debiutu X6 firma przedstawia młodszego brata, X4 Concept. Model ten cechuje długość 4648 mm, szerokość 1915 mm oraz wysokość 1622 mm. Z kolei rozstaw osi w X4 Concept to 2810 mm.

Stylistycznie auto prezentuje się lepiej, dzięki świeższemu designowi w stosunku do starszego brata. Świetnie wyglądają przednie reflektory podobne do tych, których design zapoczątkowała nowa Seria 3. Masywny grill został wkomponowany pomiędzy reflektory a wystający przedni zderzak. Trochę wygląda to tak, jakby olbrzym z pięści uderzył w przód auta i doszło do deformacji. Szkoda, że grill nie jest na równi z przednim zderzakiem.  

Z boku znajdziemy przetłoczenia biegnące przez całe auto. Większe komponują się z klamkami drzwi przednich i tylnych, a mniejsze góruje nad kołem tylnym kończąc się na reflektorze. Z tyłu światła w kształcie litery L przypominają te ze starszego brata X6, a w dolnej części odnajdziemy dwie szerokie końcówki wydechu. Samochód studyjny został wyposażony w 21 calowe felgi. Oczywiście nie mogło zarówno z tyłu, jak i z przodu zabraknąć technologii LED.

Auto nieznacznie zmienione trafi do produkcji w 2014 roku. Na razie BMW nie udostępnia szczegółów dotyczących jednostek napędowych, które trafią do X4, ale bardzo prawdopodobne, że samochód podzieli silnik z BMW X3. Pozostaje nam jedynie wyczekiwać targów w Szanghaju, gdzie BMW powinno zdradzić  już szczegóły, dotyczące wersji produkcyjnej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW X4
BMW X4
Cena podstawowa już od: 204 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
BMW X6
BMW X6
Cena podstawowa już od: 352 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.