1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Bardzo koncepcyjny Scion

Bardzo koncepcyjny Scion

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku zostało odsłonięte nowe dzieło projektantów pracujących dla japońskiego producenta samochodów Toyota. Był nim samochód Scion FUSE Sports Coupe.

Bardzo koncepcyjny Scion

Zbudowany został przez zespół projektantów Calty Design Research należącego do Toyoty przy współpracy z Advanced Product Strategy Team - zespołem projektującym modele marki Scion. Samochód ten został stworzony, aby zostać nową, sportową ikoną producenta. Jego celem było przekroczenie dotychczasowych właściwości aut poprzez połączenie rozrywki, nowoczesnych technologii cyfrowych oraz uniwersalności, a  następnie włożenie tego wszystkiego w groźnie wyglądające opakowanie. Przez ponad trzy lata projektanci poznawali i uczyli się rzeczy, które inspirowały i zachęcały do zakupu klientów marki Scion, a następnie zaimplementowali to w nowym modelu FUSE. Zewnętrzny wygląd jest w większości dziełem Alexa Shena oraz Boba Mochizuki, którzy mieli za zadanie stworzyć wydajnie wyglądający pojazd. Inspiracja nadeszła od "HAKO", japońskich samochodów wyścigowych znanych także pod serią JGTC. Patrząc na profil samochodu można zauważyć agresywną sportową figurę z nachodzącą na boki przednią szybą, która została poszerzona na wzór szyby w kasku sportowym. Dzięki temu wewnątrz można uzyskać panoramiczny widok. Przy szybie zamontowano gruby słupek boczny, mający zapewnić bezpieczeństwo.

Zobacz galerię zdjęć modelu Scion FUSE Sports Coupe

Z przodu zamontowano wąskie, wyprofilowane, głęboko osadzone reflektory. Pod nimi znajdują się potężne wloty powietrza, podpowiadające, że pod nimi ukryta jest wielka chłodnica. Tył samochodu jest unikatowy w ten sam sposób co jego przód. Tylne lampy zamontowano w orientacji poziomej, a następnie wstawiono w wyprofilowane zagłębienia. Podwójne końcówki rur wydechowych zostały obramowane diodami sygnalizującymi bieg wsteczny. Na każdym ramieniu dwudziestocalowych felg na których osadzono auto, również umieszczono diody LED, które będą działać w roli kierunkowskazów. Przez dach samochodu przebiegać będą dwa panele słoneczne, rozsuwające się w obie strony.

Zobacz galerię zdjęć marki Scion

To do czego dążono podczas budowy tego samochodu, to całkowita personalizacja rozmaitych akcesoriów. Reflektory przednie oraz lampy przeciwmgielne mogą mieć programowaną barwę światła, a w środku samochodu znajdować się będą dwa zamaskowane ekrany LCD pozwalające odtwarzać filmy lub obrazki. W kierownicy samochodu zostały zintegrowane wszystkie elementy potrzebne do sterowania samochodem oraz jego centrum multimedialnym.. Na potrzeby rozrywki pasażerów zamontowano dwa dodatkowe ekrany LCD o przekątnej 10 cali, aby możliwe było oglądanie filmów lub granie. Klimat we wnętrzu będzie potęgować system subtelnego oświetlenia wnętrza, który pokrywa fotele, kokpit oraz drzwi samochodu. Niestety o konkretnych danych technicznych wiadomo póki co bardzo niewiele. Jedyną oficjalną informacją jest to, że samochód będzie napędzany czterocylindrową jednostką o pojemności 2,4 litra.

Czytaj także:

"Science Fiction na kółkach" (2005-11-14)

"Nightclub na kółkach" (2005-10-25)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Scion
Tematy w artykule: Scion

Podobne wiadomości:

Sportowy miks Subaru i Toyoty

Sportowy miks Subaru i Toyoty

Aktualności 2011-05-01

Większe i mocniejsze Sciony

Większe i mocniejsze Sciony

Premiery 2007-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Michelin CrossClimate 2 – premiera opony całorocznej
Opona Michelin CrossClimate 2 debiutuje w drugiej odsłonie, łącząc pozornie niedające się pogodzić osiągi opony letniej i zimowej.