mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Będzie nowy Leon

Będzie nowy Leon

Na przyszłorocznym Auto Show w Barcelonie w maju po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentowany zostanie najnowsza wersja Seata Leona.

Będzie nowy Leon

W porównaniu do siostrzanych modeli nowy Leon będzie miał podobny rozstaw osi (2,58 m). Pod względem długości (4,32 m) uplasuje się pomiędzy Toledo (4,44 m) i Alteą (4,28). Spośród tych trzech kompaktowych modeli Leon będzie miał najbardziej sportowy charakter. Początkowo dostępny będzie w wersji pięciodrzwiowej, wersja trzydrzwiowa na rynku pojawi się później.

Wygląd zewnętrzny zbliżony będzie do zaprezentowanego w Paryżu w 2000 roku studyjnego modelu Salsa. Jednocześnie zachowane zostanie wspólne nowe oblicze gamy modelowej Seata (widoczne w Toledo i Altei), które mocno nawiązuje do designu Alfy Romeo. Wynika to z faktu, iż poprzedni dyrektor projektowy Seata, obecnie odpowiedzialny za design modeli z grupy Audi (Audi, Seat i Lamborghini), Walter de Silva, wcześniej zajmował się projektowaniem modeli właśnie Alfa Romeo.

Jeśli chodzi o silniki, w Leonie zostaną użyte te same jednostki, co w innych modelach koncernu VW, głównie znane z najnowszego Golfa. Jednak Seat Leon dysponować będzie na pewno także mocniejszymi silnikami niż w piątej generacji Golfa.

Zobacz ceny obecnego Seata Leona

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.