1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. C4 Picasso także w wersji Grand

C4 Picasso także w wersji Grand

Tak jak w przypadku poprzedniej generacji minivana C4 Picasso, nie zabraknie także i powiększonej wersji Grand. Moda na siedmiomiejscowe minivany trwa, tak więc i Citroen powalczy o klienta w tym segmencie minivanów.

C4 Picasso także w wersji Grand
Zastosowanie nowej modułowej platformy EMP2 (Efficient modular Platform 2) umożliwiło zwiększenie rozstawu osi do 2,84 m, co jest największym wynikiem w tej kategorii. Przy zachowaniu tej samej długości, co poprzednia generacja modelu (4,59 m), pozwaliło to uzyskać większą możliwość adaptacji wnętrza ze składanym trzecim rzędem siedzeń i uzyskać największą ilość miejsca w segmencie na miejscach drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Citroen zoptymalizował także dostęp do kabiny, zwłaszcza ostatniego rzędu siedzeń.

Właściciel Citroena Grand C4 Picasso będzie miał w nowej generacji modelu do dyspozycji większy bagażnik - 645 litrów, tj. o 69 litrów więcej niż w poprzedniku. Przesuwane fotele drugiego rzędu pozwolą powiększyć tę przestrzeń do ponad 700 l.

Stylistycznie wersja Grand będzie się nieco odróżniać od wariantu pięciomiejscowego. Specyficzny jest przód nadwozia, dekoracyjne listwy dachowe oraz oryginalne światła tylne LED z efektem 3D.

Nowy Citroen Grand C4 Picasso jest pierwszym Citroenem wyposażonym w nowy silnik BlueHDi, który spełnia normy Euro 6, dzięki zastosowaniu modułu SCR (Selective Catalytic Reduction), redukującemu emisję tlenków azotu (-90%) i CO2. Silnik ten dostarcza moc 150 KM przy emisji jedynie 110 g CO2/km w wersji z manualną skrzynią biegów, i 117 g CO2/km w wersji z przekładnią automatyczną. Wśród jednostek wysokoprężnych znajdziemy także silniki 1.6 e-HDi 90 oraz 1.6 e-HDi 115, które odznaczają się wyjątkowo niskim spalaniem i emisją CO2.

Oprócz 6-przełożeniowej manualnej skrzyni biegów, dostępnej z silnikami diesla, w ofercie pojawia się nowa 6-przełożeniowa elektronicznie sterowana przekładnia ETG6 (Efficient Tronic Gearbox 6 speeds), montowana z silnikami 1.6 e-HDi 90 i 1.6 e-HDi 115. Skrzynia ta posiada funkcję "pełzania" (po włączeniu trybu jazdy samochód zaczyna bardzo powoli jechać do przodu, bez konieczności wciskania pedału gazu).

Na wyposażeniu Grand C4 Picasso znajdziemy szereg nowoczesnych rozwiązań, które mają podnieść komfort codziennego użytkowania samochodu. Kierowca będzie korzystał z takich rozwiązań jak zdalny dostęp i bezkluczykowe uruchamianie pojazdu (ADML), automatycznie sterowana pokrywa bagażnika, gniazdo 220V, stoliki w oparciach foteli z lampkami do czytania czy też kamera cofania. Kierowcę wspomagać mają także kamera 360, która wyświetla widok auta "z lotu ptaka", system wspomagający parkowanie (wyszukiwanie miejsca oraz automatyczne parkowanie), system ostrzegając przed kolizją oraz regulator prędkości.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 75 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów
Bugatti-Rimac - połączenie dwóch gigantów
Firmy Porsche i Rimac uzgodniły utworzenie spółki joint venture. Oliver Blume oraz Mate Rimac podpisali odpowiednie umowy i ogłosili nazwę nowego producenta hipersamochodów: Bugatti-Rimac.