mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Całkiem nowa Mazda

Całkiem nowa Mazda

Już 28 lutego na specjalnym pokazie zamkniętym dla VIPów, a dzień później na konferencji prasowej zadebiutuje trzecia generacja sportowej MX-5. W kolejnych dniach genewskich targów motoryzacyjnych zobaczą ją wszyscy zwiedzający.

Całkiem nowa Mazda

Nowa wersja kultowego roadstera, będzie kolejnym samochodem zbudowanym według dość enigmatycznie brzmiącej idei Zoom-Zoom. Samochody produkowane przez Mazdę, realizujące tę koncepcję mają być kwintesencją przyjemności z jazdy i sportowego ducha. Firma realizuje ją poprzez zastosowanie wysokoobrotowych silników rotacyjnych Wankla (w części modeli) i świetne trzymanie się nawierzchni. Ostatnią realizacją tego podejścia było wdrożenie do produkcji modelu 6 MPS, którego europejska wersja również zadebiutuje w Genewie.

Natomiast MX-5 w nowych szatach prezentuje o wiele bardziej ostry charakter niż jej poprzedniczka i pierwsza wersja. Na razie co prawda nie są dostępne żadne oficjalne zdjęcia odkrytego z maskowania modelu, ale na tym prezentującym zakamuflowany samochód, wyraźnie widać monstrualną "dziurę" w masce. Służy ona do usprawnianie przepływu powietrza przez układ chłodzenia co sugeruje większy i mocniejszy silnik pod spodem.

Poczekamy, pojeździmy, zobaczymy - do marca.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.