1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Do targów Geneva Motor Show  2017 pozostał miesiąc, ale już znamy kilkanaście premier, które zostaną wystawione na tym salonie samochodowym. Kolejna z nich to koncepcyjny SUV od Citroena.

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Francuski producent idzie za ciosem, po rynkowym sukcesie takich aut jak Citroen C4 Cactus i nowy C3 w Genewie zobaczymy zapowiedź kolejnego auta utrzymanego w futurystycznej stylistyce. Pojazd ma 4,15 m długości, 1,74 m szerokości i 1,63 m  wysokości. W samochodzie zamontowano osłony podwozia z przodu i z tyłu w kolorze czarnym. Są one błyszczące, jednak zapewne nie trafią do seryjnego modelu. Nieźle prezentują się osłony nadkoli oraz boczne listwy mające fakturę przypominająca wojskowy kamuflaż. Samochód stoi na 18-calowych obręczach.

Citroen


Tak jak w C4 Cactusie i C3, tak i w koncepcyjnym modelu z przodu w górnej części zamontowano wąskie światła LED, a poniżej umieszczono główne reflektory. Ciekawostką są podświetlane słupki, które wyglądają efektownie. Szanse na ich wprowadzenie do seryjnego auta są bliskie zera. W tylnej części  nie brakuje lamp z diodami LED. Producent zamontował tu także dyfuzor, co wraz z otworami z przodu, które mają regulowane wloty ma poprawić właściwości aerodynamiczne auta.Do środka Citroena C-Aircross Concept dostaniemy się otwierając przeciwstawne drzwi. Taki zabieg pozwala na łatwiejszy dostęp do kabiny. Uwagę zwraca jednoramienna kierownica, a deskę rozdzielczą zdobi 12-calowy ekran dotykowy oraz "intuicyjne przyciski". Producent wyposażył studyjny model w cztery oddzielne fotele. Na pokładzie nie brakuje dużej ilości podręcznych schowków.Do środka Citroena C-Aircross Concept dostaniemy się otwierając przeciwstawne drzwi. Taki zabieg pozwala na łatwiejszy dostęp do kabiny. Uwagę zwraca jednoramienna kierownica, a deskę rozdzielczą zdobi 12-calowy ekran dotykowy oraz "intuicyjne przyciski". Producent wyposażył studyjny model w cztery oddzielne fotele. Na pokładzie nie brakuje dużej ilości podręcznych schowków.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen Concept targi Genewa

Podobne wiadomości:

Skoda Vision iV. Zapowiedź elektrycznych modeli

Skoda Vision iV. Zapowiedź elektrycznych...

Premiery 2019-02-15

Mitsubishi – nowy CUV w Genewie

auto motor i sport 2017-01-08

Targi w Genewie ruszają już za dwa miesiące. Zobaczymy tam zupełnie nowy model, który wpisuje się w nową strategię japońskiego producenta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Niebezpieczne owoce przy drodze
Niebezpieczne owoce przy drodze
Stałym obrazkiem przy drogach krajowych latem są sprzedawcy jagód i grzybów. Postawienie stoiska przy ruchliwej drodze to duże zagrożenie – i dla nich, i dla kierowców.