1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Dacia Jogger: 7 miejsc, prześwit i hybryda

Dacia Jogger: 7 miejsc, prześwit i hybryda

Dacia Jogger to nowy model rumuńskiej marki, który pomieści nawet 7 osób, do tego ma zwiększony prześwit, a wśród napędów pojawi się oszczędna hybryda.

Dacia Jogger: 7 miejsc, prześwit i hybryda

Dacia odkrywa swoje plany wobec segmentu C i przedstawia nowy, 5- i 7-miejscowy, rodzinny, przystępny cenowo model. Dacia Jogger ma pełnić rolę czwartego filara w strategii produktowej marki. Po w pełni elektrycznym małym aucie miejskim (Spring), kompakcie segmentu B (Sandero) i SUV-ie (Duster), Dacia wchodzi na rynek z całkowicie nową koncepcją 7-miejscowego samochodu rodzinnego. Ta premiera stanowi element programu odnowy gamy Dacii, która do 2025 roku ma zostać uzupełniona o dwa kolejne modele.

Rodzinna i wszechstronna Dacia Jogger łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe, choć te tylko ze względu na większy prześwit, bowiem napęd 4x4 nie jest przewidziany. Jako prawdziwy rodzinny samochód Dacii, Jogger wyróżniać się ma dobrym stosunkiem ceny do przestronności i wielofunkcyjności.

Ze swoją nazwą, która przywołuje na myśl sport, przyrodę i pozytywną energię, Dacia Jogger ma przyczyniać się do budowania nowej tożsamości marki. Jej krótka, nowoczesna i niewymagająca tłumaczenia nazwa ma z kolei wyrażać solidność i wszechstronność samochodu.

Dacia Jogger – wnętrze

Najmocniejszym punktem Joggera jest wnętrze, które pomieści 7 dorosłych pasażerów, a przesuwane fotele dają w sumie aż 60 możliwości konfiguracji. Przestrzeń bagażowa wynosi od 160-213 litrów przy trzech rzędach siedzeń, 708-842 litry przy dwóch rzędach, a pozostawienie miejsc dla kierowcy i pasażera pozwoli przewieźć aż 1819 litrów bagażu. Dodatkowo, liczne schowki w kabinie mają łącznie 24 litry pojemności.

Dacia Jogger – silniki

W dniu debiutu rynkowego Dacia Jogger będzie dostępna w dwóch wersjach silnikowych: z nowym, wydajnym i mocnym silnikiem benzynowym TCe 110 oraz z dwupaliwowym silnikiem TCe 100 LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów wyposażonych w dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG). W 2023 roku oferta zespołów napędowych zostanie uzupełniona o wersję hybrydową. Dacia Jogger stanie się najbardziej przystępną cenowo 7-miejscową hybrydą na rynku.

Zamówienia na nowy model będzie można składać od listopada 2021 roku w około trzydziestu krajach, głównie europejskich, ale także w Turcji, Izraelu. Pierwsze Dacie Jogger powinny trafić do salonów w lutym 2022 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia premiera

Podobne wiadomości:

Toyota GR Corolla. Premiera hot-hatcha

Toyota GR Corolla. Premiera hot-hatcha

Aktualności 2022-04-05

Renault, Dacia, Alpine na targach Paris Motor Show 2022

Renault, Dacia, Alpine na targach Paris Motor...

Aktualności 2022-10-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!