1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Daihatsu Sonica: Małe i ekonomiczne

Daihatsu Sonica: Małe i ekonomiczne

Daihatsu wprowadzi na japoński rynek nowy samochód o nazwie Sonica. Auto będzie wyposażone w silnik z doładowaniem Turbo, skrzynię CVT i dostępne będzie w trzech wersjach R, RS i RS Limited.

Daihatsu Sonica: Małe i ekonomiczne
Sonica od początku budowana była z myślą o rynku japońskim i najprawdopodbniej będzie sprzedawana tylko w Azji. Zaletą nowego Daihatsu ma być przede wszystkim ekonomika płynąca z jazdy, dostateczna ilość miejsca dla czterech pasażerów i przystępna cena, która wynosić będzie 1,13 mln jenów – w przybliżeniu 32 tys. zł.

Nowe Daihatsu mierzy 3,40 m długości, a rozstaw osi wynosi 2,40 m. Wysokość i szerokość są podobne – prawie 1,50 m. Dlatego też, sylwetka Sonici ma wręcz "żelazkowaty" kształt. Z profilu auto jest podobne do nowego Nissana Note. Niestety Sonica ma zdecydowanie mniejszy bagażnik od Nissana.

Oferowana w trzech wariantach wyposażenia Sonica w kraju Kwitnącej Wiśni dostępna będzie z napędem na przednią lub obie osie. Ekonomiczny silnik (tutaj producent nie zdradza jak na razie żadnych parametrów) ma zapewnić niskie spalanie, utrzymujące się na poziomie czterech litrów na 100 km. -  w przypadku wersji 4WD na poziomie pięciu litrów.

Japoński producent zamierza sprzedawać rocznie około 2000 egzemplarzy Sonici. Większą część produkcji stanowić będą samochody z napędem na przednią oś.

Czytaj także:

Fabryka Daihatsu w Polsce? 2006-05-25

Sportowy Sirion 2006-03-29

Copen dla Europejczyka 2006-02-27
Zobacz koniecznie: Wszystko o Daihatsu
Tematy w artykule: Daihatsu

Podobne wiadomości:

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Toyota dyskutuje nad SUVem mniejszym niż RAV4

Aktualności 2014-02-20

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Aktualności 2015-08-21

Komentuj:

~erosik 2006-07-04

Coś pokręciliście." Japoński producent zamierza sprzedawać rocznie około 2000 egzemplarzy Sonici." Komu opłacała by się produkcja i sprzedaż takiej ilości samochodów?

~gapones 2006-06-28

ciekawe czemu daihatsu nie ma w Polsce? Przeciez małe tnie samochodziki sprzedja sie stosunkowo dobrze. czyżby toyota uznała ze kanibalizowaliby aygo i yarisa tanimi w zakupie i eksploatacji samochodzikami?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagenem ID.3 na Nordkapp
Volkswagenem ID.3 na Nordkapp
Volkswagen ID.3 w ciągu 10-dniowej wyprawy pokonał ponad 5700 km. W tym czasie ładowanie akumulatora kosztowało łącznie 760 zł.