mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Daihatsu Sonica: Małe i ekonomiczne

Daihatsu Sonica: Małe i ekonomiczne

Daihatsu wprowadzi na japoński rynek nowy samochód o nazwie Sonica. Auto będzie wyposażone w silnik z doładowaniem Turbo, skrzynię CVT i dostępne będzie w trzech wersjach R, RS i RS Limited.

Daihatsu Sonica: Małe i ekonomiczne
Sonica od początku budowana była z myślą o rynku japońskim i najprawdopodbniej będzie sprzedawana tylko w Azji. Zaletą nowego Daihatsu ma być przede wszystkim ekonomika płynąca z jazdy, dostateczna ilość miejsca dla czterech pasażerów i przystępna cena, która wynosić będzie 1,13 mln jenów – w przybliżeniu 32 tys. zł.

Nowe Daihatsu mierzy 3,40 m długości, a rozstaw osi wynosi 2,40 m. Wysokość i szerokość są podobne – prawie 1,50 m. Dlatego też, sylwetka Sonici ma wręcz "żelazkowaty" kształt. Z profilu auto jest podobne do nowego Nissana Note. Niestety Sonica ma zdecydowanie mniejszy bagażnik od Nissana.

Oferowana w trzech wariantach wyposażenia Sonica w kraju Kwitnącej Wiśni dostępna będzie z napędem na przednią lub obie osie. Ekonomiczny silnik (tutaj producent nie zdradza jak na razie żadnych parametrów) ma zapewnić niskie spalanie, utrzymujące się na poziomie czterech litrów na 100 km. -  w przypadku wersji 4WD na poziomie pięciu litrów.

Japoński producent zamierza sprzedawać rocznie około 2000 egzemplarzy Sonici. Większą część produkcji stanowić będą samochody z napędem na przednią oś.

Czytaj także:

Fabryka Daihatsu w Polsce? 2006-05-25

Sportowy Sirion 2006-03-29

Copen dla Europejczyka 2006-02-27
Zobacz koniecznie: Wszystko o Daihatsu
Tematy w artykule: Daihatsu

Podobne wiadomości:

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Daihatsu zaprezentowało FX Concept

Aktualności 2015-08-21

Siódme wcielenie Cuore

Siódme wcielenie Cuore

Premiery 2007-02-09

Komentuj:

~erosik 2006-07-04

Coś pokręciliście." Japoński producent zamierza sprzedawać rocznie około 2000 egzemplarzy Sonici." Komu opłacała by się produkcja i sprzedaż takiej ilości samochodów?

~gapones 2006-06-28

ciekawe czemu daihatsu nie ma w Polsce? Przeciez małe tnie samochodziki sprzedja sie stosunkowo dobrze. czyżby toyota uznała ze kanibalizowaliby aygo i yarisa tanimi w zakupie i eksploatacji samochodzikami?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla Sedan - premiera
Toyota Corolla w wersji sedan dołącza do pokazanych niedawno hatchbacka i kombi Touring Sports. Po raz pierwszy sedan będzie dostępny jako hybryda.