mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > DaimlerChrysler w Detroit

DaimlerChrysler w Detroit

Gwiazdą trzeciego dnia salonu w Detroit został Chrysler.

DaimlerChrysler w Detroit

Chrysler pokazał trzy prototypy samochodów o różnym przeznaczeniu. Całkowitym zaskoczeniem dla obserwatorów salonu w Detroit, była pierwsza premiera samochodów Dodge Super 8 Hemi oraz Jeep Willysa. Wcześniej zapowiadany model Crossfire można było zobaczyć już przed Detroit w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, skutecznie ukrywanych przed dziennikarzami. Zgodnie z panującym trendem wśród stylistów, modele nawiązują do rozwiązań z lat 50-tych.Thomas Freeman- szef stylistów określił Dogde Super 8 jako samochód reprezentujący kulturę amerykańską i optymizm ludzi tego kontynentu. Samochód wzorowano na klasycznych sedanach produkowanych w USA, znanych z wysokiego komfortu podróżowania. Samochód wyposażono w pełni multimedialny system Infotrinic zapewniający nieograniczony dostęp do internetu dla wszystkich pasażerów.

Jeep Willys to kontynuator wielkich tradycji Jeepa. Nadwozie Willysa wykonano całkowicie z tworzyw sztucznych (wtryskiwanych i formowanych na cienkiej warstwie aluminium) przy wykorzystaniu technologii stosowanych dotychczas tylko dla potrzeb wojska. Pozwoliło to na zmniejszenie masy samochodu o 50% i możliwość pełnego recyclingu. Natomiast konstrukcje ramy wykonano z lekkich stopów. Wyposażono go również w radio satelitarne zapewniające odbiór ulubionej stacji w każdym miejscu na Ziemi. Otrzymano w ten sposób ultranowoczesną interpretację legendarnej marki Jeep.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 3 – premiera
Nowa Mazda 3 – premiera
Na salonie samochodowym w Los Angeles Mazda zaprezentowała nową generację modelu 3. Auto zachwyca wylądem, a pod maską kryje rewolucyjny silnik Skyactiv-X.