mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Debiut Saaba 9-2X w grudniu

Debiut Saaba 9-2X w grudniu

Pięciodrzwiowy Saab 9-2X z napędem na wszystkie koła pokazany zostanie podczas grudniowego salonu samochodowego w Los Angeles.

Saab 9-2X jest pierwszym w historii firmy samochodem z napędem na 4 koła. Będzie miał doskonałe własności jezdne i wysokie osiągi. Przewiduje się dwie wersje nowego Saaba 9-2X, obie pięciodrzwiowe z napędem na wszystkie koła: Linear z silnikiem czterocylindrowym o pojemności 2.5 litra oraz Aero z 2 litrowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 227KM
Na rozpoczynającym się dziś w Tokio salonie samochodowym Peter Augustsson - Prezes i Dyrektor Generalny Saab Automobile AB potwierdził, iż światowa premiera Saaba 9-2X odbędzie się w połowie grudnia podczas salonu samochodowego w Los Angeles. „Dostrzegamy w USA szybko rosnący segment rynkowy samochodów klasy premium lecz mniejszych niż Saab 9-3 SportSedan” – mówi Peter Augustsson.
Saab 9-2X będzie produkowany we współpracy Saab Automobile AB z Subaru - motoryzacyjnym „ramieniem” japońskiego koncernu Fuji Heavy Industries Ltd.
„Saab 9-2X jest owocem współdziałania dwóch marek o zbieżnych dążeniach” - mówi dalej Peter Augustsson – „Obydwie marki mają bogate tradycje lotnicze i rajdowe, a samochody Subaru i Saab słyną z dynamiki, bezpieczeństwa i czystej przyjemności z jazdy. Na tym więc polega sens łączenia naszych doświadczeń w tworzeniu kolejnej wersji Saaba, którą już wkrótce zobaczymy na rynku.”
Sprzedaż Saaba 9-2X rozpocznie się na początku lata w USA i Kanadzie. Pozostałe rynki również brane będą w przyszłości pod uwagę. 9-2X jest kontynuacją największej w historii firmy ofensywy produktowej Saaba. Dwa lata temu we Frankfurcie zaprezentowany został „wielofunkcyjny” samochód koncepcyjny Saab 9X. W zeszłym roku w Detroit pokazaliśmy Saaba 9-3X. Całkowicie nowy Saab 9-3 SportSedan wszedł do sprzedaży we wrześniu 2002 roku. W tym roku wprowadziliśmy Saaba 9-3 kabriolet, a we Frankfurcie zadebiutował 9-3 Sport-Hatch Concept.
Saab Automobile AB z siedzibą w szwedzkim mieście Trollhättan stanowi w 100% własność koncernu General Motors, który z kolei posiada 20% akcji Fuji Heavy Industries Ltd..
„Saab i Subaru mają podobny styl – mówi Bob Lutz, wiceprezes GM ds. rozwoju produktu – to naturalne, że w wyniku ich wiedzy i doświadczeń powstał pierwszy Saab z napędem na cztery koła, mający imponujące osiągi oraz doskonałe własności jezdne”.
Produkcja samochodu Saab 9-2X rozpocznie się na wiosnę 2004 roku w zakładach w Japonii.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-2X Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-2X

Podobne wiadomości:

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda 3 Skyactiv-X. Znamy cenę
Mazda wprowadza do sprzedaży swój rewolucyjny silnik benzynowy Skyactiv-X, oferowany w nowej Mazdzie 3.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK