mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Drapieżny kociak

Drapieżny kociak

Nowa sportowa limuzyna Jaguara pojawi się na rynku w lecie 2001. Czterodrzwiowy Jaguar seria X-Type oznaczony symbolem X400 powiększy gamę samochodów Jaguara o model mieszczący się w ciągle rosnącym segmencie kompaktowych limuzyn.

Drapieżny kociak

Rynek ten jest zdominowanym obecnie przez Mercedesa klasy C, Audi A4 i BMW z serii 3. X-Type będzie pierwszym Jaguarem seryjnie wyposażonym w napęd na cztery koła. Ma dzięki temu spodobać się przede wszystkim kierowcom ze sportowym zacięciem. Napędzać go będzie jeden z dwóch sprawdzonych już w dużym Jaguarze S silników V6, o pojemności 2,5 litra (194 KM) lub 3,0 litra (231 KM). Obydwie jednostki są spokrewnione z fordowskim Duratekiem V6. Samochód został wyposażony w najnowsze urządzenia elektroniczne: nawigacja satelitarna, wysokiej jakości sprzęt hi-fi. Dla nowego Jaguara wybrano elegancki i nowoczesny styl. Wnętrze to mieszanka tradycyjnych materiałów i nowoczesnej techniki. W sumie sprawia to wrażenie sportowego luksusu w połączeniu z zaletami praktycznymi w postaci obszernej przestrzeni bagażowej.

Dzięki sukcesowi modelu S-Type, Jaguar osiągnął rekordowe wyniki sprzedaży. Analitycy Jaguara wyliczyli, że wprowadzenie do sprzedaży nowego, mniejszego modelu X-Type spowoduje podwojenie liczby sprzedanych aut w latach następnych.

X-type pod względem wielkości oraz ceny mieści się nieco poniżej modeli S, co według producenta ma zainteresować nową generację klientów. Mają to być ludzie młodsi od przeciętnego klienta Jaguara, przedstawiciele wolnych zawodów, którzy niedawno założyli rodzinę i potrzebują samochodu do różnych celów: podróży służbowych, sportowych wypadów za miasto z przyjaciółmi a także do robienia zakupów. Jaguar nie ukrywa również, że liczy na większe zainteresowanie ze strony kobiet. Spodziewana cena to około 160 tys. złotych, czyli więcej niż u konkurencji.


Podobne wiadomości:

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Jaguar XKSS - wskrzesili legendę

Samochody luksusowe 2016-11-18

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w...

Aktualności 2017-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Jak ruszać pod górę na śniegu?
Zaśnieżony podjazd stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców. Radzimy, jak zwiększyć swoje szanse na ruszenie pod górę na śniegu.