mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dwa koncepty Chryslera

Dwa koncepty Chryslera

Amerykański producent samochodowy, firma Chrysler, przedstawił dwa koncepcyjne modele, które zaprezentowane zostaną podczas najbliższego salonu samochodowego w Detroit.

Dwa koncepty Chryslera

Dwumiejscowy Chrysler Firepower zbudowany został na tej samej platformie co Viper, jednak jest trochę mniejszy od tego legendarnego modelu. Pod długą maską kryje się ośmiocylindrowy silnik Hemi o pojemności 6,1 l i mocy 425 KM. Pozwala on autu na osiągnięcie ze startu 100 km/h w 4,5 sekundy oraz na uzyskanie maksymalnej prędkości prawie 300 km/h.

Niezwykłe jak napęd jest również nadwozie nowego modelu, które w przeważającej części wykonane zostało z włókien węglowych. Szklany dach, wykonany ze wzmocnionego szkła, ciągnie się aż do tylnej klapy bagażnika. Powinno to zapewnić pasażerom poczucie przestrzeni wewnątrz kabiny. Mimo niezwykłego charakteru nowego auta nie jest znana jego przyszłość, na razie przedstawiciele koncernu wstrzymują się przed stwierdzeniem, czy model ten trafi do seryjnej produkcji.

Drugim prototypowym modelem będzie Jeep Gladiator, pickup który stylistycznie nawiązuje do Wranglera. Dwudrzwiowa kabina oferuje miejsce dla czterech osób, a za nią przestrzeń ładunkową o długości prawie 1,70 m. Po złożeniu klapy, otwarciu tylnej ścianki kabiny i przesunięciu do przodu tylnych siedzeń przestrzeń ta zostaje powiększona do 2,40 m. Do wyboru będzie sposób zabudowy bagażowego tyłu, można zostawić go całkowicie odsłonięty, założyć twardy dach lub przykryć pokrowcem
 
Do napędu Gladiatora posłuży 2,8-litrowy turbodiesel o mocy 163 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm. Moc przenoszona będzie na wszystkie koła za pomocą ręcznej skrzyni biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło – jak z niego korzystać?
Sprzęgło w samochodzie jest jednym z tych elementów, o których pamiętamy wtedy, kiedy trzeba wymienić zużytą tarczę. Podpowiadamy, jak dbać o ten element, by długo służył.