mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dwa nowe motocykle w gamie BMW

Dwa nowe motocykle w gamie BMW

Ofensywa produktowa BMW Motorrad wchodzi w nowy etap. W trakcie targów Bologna Motor Show oficjalnie zaprezentowano nowy turystyczny motocykl BMW R1200RT, który obchodził swoją światową premierę.

Dwa nowe motocykle w gamie BMW

Wejdzie on do sprzedaży w styczniu 2005 roku. Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, nowy, sportowo-turystyczny motocykl BMW R1200ST - następca modelu BMW R1150RS będzie również dostępny na rynku, jako trzeci model wyposażony w nowy poziomo ułożony silnik typu twin boxer.

Bazą rozwoju tych dwóch motocykli był układ napędowy, innowacyjne elementy podwozia i nowoczesna technologia modelu BMW R1200GS. Zarówno model sportowy jak i turystyczny zwracają uwagę swoim wzrostem mocy przy jednoczesnym zredukowaniu wagi motocykla. R1200RT oferuje doskonałe właściwości jezdne a także idealny komfort jazdy. Moc rzędu 110 KM i waga motocykla poniżej 260 kg. gwarantują mnóstwo radości z jazdy zarówno na długich jak i krótkich trasach.

Podobną technikę zastosowano w modelu BMW R1200ST. Wagę zredukowano do poziomu niecałych 230 kg, dzięki czemu motocykl zyskał na dynamice i zwinności. R1200ST dzięki swoim parametrom dedykowany jest wielbicielom motocykli turystycznych o sportowych ambicjach.

W BMW R1200ST elementy obudowy motocykla rozmieszczone są na oddzielnych powierzchniach i na różnych poziomach. Podkreśla to wizualnie wrażenie lekkości motocykla. Wraz z elektrycznie regulowaną osłoną przednią obudowa perfekcyjnie ochrania przed wiatrem i złą pogodą. Podwójne lampy w modelu BMW R1200ST swoimi ostrymi konturami nadają motocyklowi charakterystyczną i wyrazistą prezencję. Elementy obudowy są zaprojektowane ekonomicznie. Podkreślają one sportowe zacięcie motocykla jednocześnie zapewniając komfort i ochronę.

Komentuj:

~jomas 2006-11-30

** ;p hyhy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
10 mln aut Toyoty z systemem Toyota Safety Sense
Toyota sprzedała już 10 milionów samochodów, wyposażonych w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.