mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Dziś premiera V50 w Bolonii

Dziś premiera V50 w Bolonii

Dzisiaj Volvo V50 zadebiutuje na rozpoczynających się właśnie 28. targach samochodowych w Bolonii.

Dziś premiera V50 w Bolonii

Volvo V50 jest kolejnym „sportowym kombi” skandynawskiego koncernu. Jest to samochód dla osób poszukujących młodzieńczego atrakcyjnego wyglądu, ale również funkcjonalnych detali oraz przestronnego bagażnika.

Elementami stylistycznymi i poziomem wyposażenia nowe Volvo V50 nawiązuje do swojego większego krewniaka – modelu V70.

Najbardziej charakterystycznym elementem wnętrza nowego V50 jest wyjątkowo wąska, wolno stojąca kolumna konsoli środkowej, która elegancko spina nakładkę tunelu z deską rozdzielczą. Wnętrze auta może być wykończone w różnym stylu. Najbardziej spektakularna jest  wersja Iced Aqua. Daje ona efekt bezpośredniego kontaktu z zaawansowaną techniką, jako że przez przezroczyste panele wykończeniowe widoczne są wewnętrzne mechanizmy.

W stosunku do Volvo V70 tył nadwozia V50 wyraźnie się zaokrągla, zadaniem bardziej miękkich kształtów jest wzmocnienie sportowego charakteru auta. Łagodnie zaokrąglony jest również przód nowego modelu. Zwiększenie rozstawów osi i kół spowodowało, że te ostatnie  znalazły się niemal w narożach nadwozia. Przyczynia się to przede wszystkim do większej stabilności na drodze. Wpływ na lepsze i bardziej przewidywalne prowadzenie ma również nadwozie sztywniejsze od nadwozia jego poprzednika – V40.
V50 jest o 46 mm dłuższe od nowego modelu S40. Wydłużona jest część za tylnymi kołami, co pozwoliło uzyskać większą przestrzeń bagażową.

W wyposażeniu standardowym każdego Volvo V50 znajduje się IDIS (Inteligent Driver Information System). Inteligentny system informowania kierowcy swymi korzeniami sięga śmigłowców bojowych, a jego zadaniem jest nie rozpraszanie kierowcy, gdy ma on do czynienia z trudną sytuacją. Gdy kierowca powinien być skoncentrowany i bardziej czujny, na przykład podczas wyprzedzania lub hamowania, sygnały z integralnego telefonu komórkowego oraz niektóre informacje z urządzeń pokładowych zostają zatrzymane do momentu, aż sytuacja będzie spokojniejsza.

W nowym Volvo montowane są rzędowe, 5-cylindrowe silniki ustawione poprzecznie o pojemności 2,4 l oraz 2,5 l. Silniki te rozwijają wysoki moment już przy małych prędkościach obrotowych, umożliwiając szybkie rozpędzenie auta. Najmocniejszy silnik w wersji T5 rozwija moc 250 KM i moment obrotowy 320 Nm. V50 będzie również dostępne z jednym spośród dwóch silników wolnossących o mocach 170 KM i 140 KM, a także z nowym 4-cylidrowym, turbodoładowanym silnikiem o zapłonie samoczynnym (136 KM) wyposażonym w układ wtryskowy common-rail drugiej generacji. Jednostki napędowe współpracować będą z skrzyniami manualnymi, zależnie od rodzeniu silnika 6- lub 5- biegową , lub ze skrzynią automatyczną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.