1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Elektryczne modele Renault już w Polsce

Elektryczne modele Renault już w Polsce

Na polski rynek Renault wprowadza dwa pierwsze w 100% elektryczne modele. Ceny rozpoczynają się od 109 990 zł brutto za model Fluence Z.E. oraz 79 900 zł netto za Kangoo Z.E.

Elektryczne modele Renault już w Polsce
Pierwszy z elektrycznych modeli Renault, Fluence Z.E. to auto rodzinne, które napędzane jest silnikiem elektrycznym dostarczającym moc 70 kW. Polski importer na naszym rynku udostępnia dwie wersje wyposażeniowe - Expression oraz Dynamique.

Kangoo Z.E. posiada słabszy motor elektryczny o mocy 44 kW i ten model ukierunkowany jest jako auto dostawcze dla firm. W ofercie znajdziemy dwumiejscową wersję Komfort lub Komfort Maxi oraz 5-miejscową Komfort Maxi.

Sprzedaż elektrycznych aut, będzie odbywała się w salonach Renault, które mają przyporządkowany status "Ekspert Z.E.". W tych salonach będzie można również odbyć jazdę próbną. Jak na razie punkty Eksperta Z.E. znajdują się w Warszawie, Gdańsku, Długołęce k. Wrocławia oraz w Zabrzu. Na przyszły rok Renault Polska przewidziało otwarcie nowych punktów.
Renault Kangoo Z.E.
Elektryczne auta z rodziny Z.E. charakteryzują się wydajnym zasięgiem, który wynosi od 80 do 200 km i zależy od stylu jazdy i warunków na drodze. Jak wiadomo elektryczne samochody musza magazynować energię w akumulatorach. Klient kupując, któryś z modeli Z.E. podpisuje również umową abonamentową na najem akumulatora.

Renault koszty wynajmu uzależnia od planowanego rocznego przebiegu oraz długości trwania umowy. Cennik abonamentu rozpoczyna się od 349 zł netto. Miesięcznie opłata za najem akumulatora przy rocznym przebiegu 10 tys. km dla modelu Fluence Z.E. wynosi 419 zł brutto. Po przekroczeniu limitu rocznego przebiegu klient może renegocjować umowę. W miesięcznej opłacie są już uwzględnione świadczenia assistance, o które klient nie musi się martwić.

Renault Polska wyszło na przeciw swoim klientom i aby ułatwić im korzystanie z zakupionych aut elektrycznych podpisało umowę o współpracy z firmą RWE Polska. Dzięki temu klienci mogą skorzystać z dwóch rodzajów urządzeń, które umożliwiają naładowanie akumulatora w czasie od 1 do 9 godzin. Pierwsze urządzenie typu Wall-Box, to stacja ładowania, którą można zamontować na ścianie i umożliwiają one ładowanie w prywatnych posesjach. Drugie urządzenie wolnostojące to wariant dedykowany do klientów biznesowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 82 800 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Megane w promocyjnej cenie

auto motor i sport 0000-00-00

Renault przygotowało specjalną ofertę na modele Megane z roku 2012.

Znamy cenę nowego Renault Zoe

Znamy cenę nowego Renault Zoe

Aktualności 2019-11-21

Komentuj:

~Greg12 2012-10-12

Ciekawe jak szybko odpuszczą. Koszty zawrotne, zbyt gwarantowany do wybranych instytucji. Prywatnie to za 10 lat jak ceny sapdną przynajmniej o połowę lub wręcz wcale. Aktualnie to porażka, ale z komórkami też tak jakoś było.

~sdf 2012-10-12

Nooo, ale dzieje się w dobrym kierunku. Ceny szybko spadają, pojawiają się ciekawe modele finansowania. 5-10 lat i elektryczne auta będą standardem w miastach. Aż miło będzie mieszkać w centrum, gdy powietrze będzie czyste.

~gonzo 2012-10-12

Płacić taki abonament aby przejechać 10 tys. km rocznie? Toż to koszty paliwa to 300zł miesięcznie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Transit z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów
Ford Transit z 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów
Ford wprowadza do modelu Transit nową automatyczną skrzynię biegów o 10 przełożeniach. Z powodzeniem działa ona poza tym w Mustangu i Raptorze.