mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Elektryczny Fetish

Elektryczny Fetish

Na salonie samochodowym w Paryżu francuska firma Venturi zaprezentowała sportowy model Fetish z elektrycznym silnikiem.

Elektryczny Fetish

Elektryczny silnik posiada moc 245 KM i maksymalny moment obrotowy 220 Nm, co pozwala mu przyspieszyć do setki w 4,5 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 170 km/h. Pełne ładowanie baterii trwa 3,5 godziny i auto może przejechać wówczas 350 km. Już po minutowym ładowaniu Fetish jest w stanie pokonać 1,6 km.

Auto o 3,88 m długości, 1,88 m szerokości i 1,20 wysokości waży 1.100 kg. Wymiarami zbliżony jest do takich modeli jak Lotus Elise oraz Opel Speedster, jednak jego wygląd jest bardziej agresywny. Cztery małe, okrągłe reflektory z przodu oraz kratka chłodnicy w kształcie litery "V" nadają autu wysokiego prestiżu. Tył zaś jest typowy dla roadsterów.

Wewnątrz dominuje szeroka konsola centralna, gdzie znajduje się system audio z dużym głośnikiem oraz przekładnia skrzyni biegów. Na kokpicie znajduje się tylko jeden wyświetlacz, na którym kierowca znajduje wszystkie niezbędne informacje.

W planach firmy Venturi jest dodanie do prezentowanego modelu szklanego dachu, który będzie oferowany tylko na niektórych rynkach. W styczniu przyszłego roku na targach w Los Angeles zaprezentowana zostanie już seryjna wersja, która będzie produkowana wyłącznie na zamówienie. Rocznie sprzedaż Venturi Fetish, który kosztować będzie 540.000 euro, ma wynieść 25 egzemplarzy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.