mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejskie modele Forda w Pekinie

Europejskie modele Forda w Pekinie

Debiut prototypu nowego 4-drzwiowego Forda Focus Concept oraz Forda Mondeo Duratec V6 podczas salonu Auto China 2004.

Europejskie modele Forda w Pekinie

Najważniejsze miejsce na stoisku Forda zajmuje studium nowego Forda Focus Concept – zupełnie nowy samochód w 4-drzwiowej wersji sedan pokazuje, w swoim najbardziej jak dotąd zaawansowanym technicznie wcieleniu, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał Ford Focus. Prototyp najnowszego Forda Focus jest prezentowany w otoczeniu pełnej gamy innych europejskich modeli Forda, w tym: Forda Fiesta, Forda Fusion Plus, Forda Focus C-MAX oraz Forda Mondeo z 2,5-litrowym silnikiem Duratec V6. Ten ostatni debiutuje w Pekinie jako najbardziej prestiżowy model Forda przeznaczony na rynek chiński.

Tak bogata oferta prezentowana na salonie pekińskim dobitnie podkreśla coraz mocniejsze zaangażowanie firmy Ford na rynku, który obecnie jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków świata i zarazem jednym z najbardziej konkurencyjnych. Ekspozycja Forda świadczy także o kluczowej roli, jaką odgrywają konstruktorzy i projektanci Forda w działaniach mających na celu zaspokojenie potrzeb i spełnienie aspiracji lawinowo rosnącej liczby zmotoryzowanych na rynkach Azji.

– Nowe modele opracowywane przez Ford Europa mają fundamentalne znaczenie dla strategii naszej firmy, która stawia sobie za cel konkurowanie o nabywców i zwiększanie obecności na rynkach regionu Azji i Pacyfiku oraz Afryki – stwierdził Lewis Booth, prezes i dyrektor generalny Ford of Europe.

Dzięki sukcesowi rynkowemu Forda Mondeo i po niedawnej premierze najnowszej generacji Forda Fiesta, na azjatyckich rynkach dojdzie do premiery średniej wielkości samochodu osobowego z nadwoziem typu sedan. Ocenia się, że sprzedaż samochodów klasy średniej w rejonie Azji i Pacyfiku podwoi się w ciągu najbliższego dziesięciolecia.

Nowy 4-drzwiowy prototyp Ford Focus Concept jest niezwykle elegancki. Został opracowany specjalnie na salon w Pekinie i można w nim znaleźć szereg rozwiązań i pomysłów, które będą dyktowały kształt modeli nowej generacji Forda Focus.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.