mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Europejskie premiery Lexusa

Europejskie premiery Lexusa

Mimo iż do targów motoryzacyjnych w Genewie pozostał jeszcze ponad miesiąc wiemy już, iż Lexus zaprezentuje tam swoje dwa najnowsze modele.

Europejskie premiery Lexusa

RX400h posiada całkowicie nowy system hybrydowy, zaprojektowany specjalnie dla tego modelu, bazujący na Hybrid System Drive, który wykorzystany był w odnoszącym sukcesy rynkowe modelu RX300. Nowy system łączy w sobie 3,3-litrowy silnik benzynowy, sześciocylindrowy o mocy 208 KM z dwoma elektrycznymi motorami. Pierwszy z nich zamontowany na przedniej osi o mocy 123kW/165KM, drugi zaś na tylniej posiada moc 50 kW/67KM. W sumie daje to połączoną moc maksymalną w wysokości 270 KM.

Nowy silnik rozpędza auto do 100km/h w niecałe 8 sekund, co jest lepszym wynikiem niż w modelu RX300. Dodatkowo spalanie paliwa jest na poziomie aut z klasy średniej, zaś emisja CO2 należy do najniższych wśród wszystkich samochodów z segmentu SUV.

RX400h powinien trafić na rynek w pierwszym kwartale 2005 roku.

Drugą premierą podczas Geneva Motorshow 2004 będzie sportowy sedan GS, opisany już na naszych stronach z okazji jego debiutu na targach w Detroit. Do sprzedaży GS trafi w pierwszej połowie przyszłego roku.


Podobne wiadomości:

Nowa porcja luksusu

Nowa porcja luksusu

Premiery 2004-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.