mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Evo VIII już w Polsce

Evo VIII już w Polsce

21 kwietnia 2004 r. równolegle w warszawskim salonie AutoGT oraz krakowskim RM Filipowicz po raz pierwszy w Polsce został pokazany Mitsubishi Lancer Evolution VIII.

Evo VIII już w Polsce

Główne zmiany wprowadzone do obecnego modelu obejmują nowy system kontroli poślizgu w zakręcie Super AYC, poprawioną aerodynamikę wielu elementów nadwozia, modyfikację parametrów silnika, nową, sztywniejszą konstrukcję karoserii i zmodernizowane zawieszenie.

Lancer Evolution VIII został opracowany przez Olivier'a Boulay szefa Działu Projektowego MMC. Styl ten przejęły debiutujące na rynku nowe modele Mitsubishi: Colt i Grandis. Charakterystyczne elementy to podzielony "grill" z dużym, srebrnym logo Trzech Diamentów na przedniej atrapie oraz przetłoczenia biegnące od przedniej do tylnej części nadwozia. Nowy design sprawił, że Lancer Evolution VIII zyskał bardziej ostry, sportowy wygląd.

Lancer Evolution VIII napędzany jest zmodyfikowaną 2-litrową, 16-zaworową jednostką napędową Mitsubishi DOHC, której masa została zmniejszona o 2,5 kg. W europejskiej specyfikacji rozwija moc 265 KM przy 6,500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 355 Nm przy 3,500 obr/min.

Wnętrze Lancera Evo VIII pełne jest elementów podkreślających sportowy i dynamiczny charakter samochodu. Deska rozdzielcza wykonana jest z najwyższej jakości materiałów i może służyć za wzór ergonomii, funkcjonalności i sportowej prostoty. W standardzie znajduje się skórzana kierownica, pokryta skórą gałka zmiany biegów, karbonowe lub chromowane elementy wykończenia deski rozdzielczej oraz sportowe fotele. W europejskiej wersji Evolution VIII można zamówić skórzaną tapicerkę i nawigacje satelitarną. Szeroki wybór akcesoriów pozwala na dostosowanie wnętrza samochodu do indywidualnego stylu i charakteru kierowcy.

W Polsce w pierwszej kolejności Lancer Evolution VIII będzie sprzedawany w dwóch salonach: Mitsubishi AUTO GT w Warszawie i Mitsubishi RM Filipowicz w Krakowie. W zależności od zainteresowania samochody trafią do pozostałych dealerów Mitsubishi w kraju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.