mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ferrari Maranello ze składanym dachem

Ferrari Maranello ze składanym dachem

Rok przed planowanym zakończeniem produkcji modelu 575 M Maranello Ferrari wprowadzi do sprzedaży limitowaną wersję Superamerica tego modelu.

Ferrari Maranello ze składanym dachem

Pod maską tego modelu pracować będzie znana 12-cylindrowa jednostka o pojemności 5,75 l. Jednak w porównaniu do wersji standardowej silnik ten będzie posiadał 540 zamiast 515 KM i będzie pracować ze skrzynią manualną lub półautomatyczną. Maksymalna prędkość 320 km/h sprawi, iż wersja Superamerica będzie najprawdopodobniej najszybszym kabrioletem, jaki do tej pory trafi do sprzedaży. Przyspieszenie do "setki" wynosić będzie 4,7 s., czyli tyle samo, co w wersji obecnie sprzedawanej. Spowodowane to jest, mimo mocniejszego silnika, większym ciężarem auta. Dodatkowe kilogramy to zasługa konstrukcji dachu, która sama waży 60 kg, a cały model 1.790 kg.

Szklany, przeźroczysty dach, oprócz możliwości składania ma także opcję przyciemniania w pięciu poziomach za pomocą przycisku na desce rozdzielczej. Rozwiązanie takie zostało uzyskane za pomocą szkła fotochromatycznego. Przejście od poziomu przepuszczającego najwięcej światła do poziomu najbardziej przyciemnionego zajmuje niecałą minutę. Pełne otwarcie dachu trwa z kolei zaledwie 10 sekund. I, co ciekawe, złożony dach spoczywa na klapie bagażnika, dzięki czemu nie ma to wpływu na pojemność bagażnika, jak w innych kabrioletach.

Wersja Superamerica będzie o około 20% droższa od bazowej wersji modelu 575 M Maranello.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.