mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Fiat na 75. targach w Genewie

Fiat na 75. targach w Genewie

Nadchodzi 75 Międzynarodowy Salon w Genewie. Na stoisku Fiata zwiedzający mogą zobaczyć nową Cromę i podziwiać oryginalne show car zrealizowane przez Centro Stile Fiat.

Fiat na 75. targach w Genewie

W 1986 wchodziła  w  życie  Croma TDI, pierwszy  na  świecie samochód diesel z  bezpośrednim  wtryskiem. Dzisiaj Nowa Croma reprezentowana jest przez trzy modele turbodiesel – 1.9 Multijet od 120 do 150 KM oraz po raz pierwszy 2.4 Multijet o 200 KM – potwierdzając po  raz wtóry prymat Grupy Fiata  na  polu silników na ropę, najpierw z systemem  Unijet a  ostatnio z Multijet.

W drugiej części ekspozycji zwanej  "Limited Edition" Fiat zaprezentuje pięć pojazdów studyjnych. Przede wszystkim dwa show car Panda 4x4: pierwsza charakteryzująca się nową karoserią w kolorze  pomarańczowym metalizowanym, a drugi show car oddaje honor Szwajcarii. I tak „Panda Swiss” proponuje "strój" zrealizowany z  lakieru "tristrato" w kolorze czerwonym z  białym  pasem przechodzącym przez cały  samochód. Na dachu umieszczona jest flaga szwajcarska: biały krzyż na czerwonym tle.

Obok dwóch show car "integralnych" znalazła się również  Panda dwukolorowa, gdzie połączono kolory czarny i  niebieski by "ubrać" w nie karoserie. Chodzi  o powiew  wyrafinowania i elegancji powodujący, iż  jest to "samochód  modny", jak tego dowodzi wnętrze pokryte Jeansem a fotele w  tylnej części wykonane z Alcantara.

Pod znakiem eksperymentacji i badań stylistycznych stoi również drugi show car wystawiony w Genewie: Fiat Idea Italia, wersja "Limited Edition", który nawiązuje  do bluz i torebek Fiat Vintage, jak to udowadnia  zachęcający kolor perłowa kość  słoniowa. Wewnątrz, górna część deski rozdzielczej jest w kolorze ciemno granatowym, a fotele i panele drzwiowe są z Jeansu, połączonego z Alcantara w kolorze szarym Tundra.

W tej samej części ekspozycji znajduje  się Stilo Multi Wagon Uproad. Nowa wersja została pomyślana i zrealizowana dla pragnących wyróżniać się i dobrze spędzać  wolny czas. Do  dyspozycji z dwoma napędami (1.9 JTD o 115 KM i 1.9 Multijet o 140 KM), eksponowany  samochód wyróżnia  się na zewnątrz felgami 17” ze stopu aluminium, a przede wszystkim pasami chroniącymi od uderzeń oraz wzmocnionymi  zderzakami w kolorze czarnym, które  kontrastują z dwoma eleganckimi kolorami metalizowanej karoserii. Robi on wrażenie modelu solidnego, mocnego i gotowego do zafascynowania tysięcy miłośników  połączonych tym samym "duchem wolności". Wnętrze Stilo Multi Wagon Uproad proponuje nowe kolory deski rozdzielczej i materiałów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.