mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Focus C-Max na gaz

Focus C-Max na gaz

Na początku kwietnia na targach Auto Mobil International w Lipsku światową premierę mieć będzie Ford Focus C-Max CNG, wersja modelu z napędem gazowym, który w sprzedaży pojawi się już w sierpniu.

Focus C-Max na gaz

Ta pięciodmiejscowa wersja kompaktowego vana z napędem gazowym stworzona została przez spółkę-córkę Forda firmę CNG-Technik. Do napędu auta posłuży przerobiony silnik 1,8 Duratec-HE, który w trybie benzynowym osiąga moc 125 KM, a w trybie gazowym 110 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi odpowiednio 165 i 148 obr/min.

Gaz ziemny tankowany będzie do trzech stalowych zbiorników umieszczonych pod podłogą bagażnika. Łącznie pomieszczą one 14,5 kg gazu, co pozwoli na przejechanie ok. 250 km. Oczywiście auto będzie wyposażone w seryjny, 55-litrowy bak na benzynę. W zależności od jakości gazu, od sposobu jazdy, warunków drogowych całkowity zasięg przy jednym tankowaniu wyniesie 900-1000 km.

C-Max CNG przyspiesza do 100 km/h w 10,8 (benzyna) lub 11,8 (gaz) sekundy. Maksymalna prędkość wyniesie odpowiednio 193 i 180 km/h. Aby przejechać 100 km na benzynie potrzeba 7,1 litra paliwa, zaś w trybie gazowym 5,6 kg gazu.

Ford już od 1994 roku oferuje na rynku swoje modele z seryjnie montowanym napędem na gaz ziemny. Obecnie w fabryce CNG-Technik w Mainz wytwarzane są z napędem gazowym modele Focus CNG oraz Transit CNG.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.