mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ford Fusion

Ford Fusion

Ford Fusion to model, który łączy w sobie cechy subkompaktowych aut typu hatchback, minivanów oraz pojazdów terenowo-rekreacyjnych, tworząc tym samym nową kategorię samochodów miejskich przeznaczonych dla osób o aktywnym stylu życia UAV (Urban Activity Vehicle).

Ford Fusion

Po raz pierwszy Ford Fusion Concept pojawił się 11 września 2001 roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Prototyp został życzliwie przyjęty przez publiczność i dziennikarzy co spowodowało, że koncern przystąpił do dalszych prac nad Fusionem. Efekty tych prac możemy oglądać już dziś na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, gdzie pojazd ten świętuje swoją premierę jako pojazd seryjny.

Nowy model powinien być atrakcyjny dla osób ceniących sobie kontakty towarzyskie, a także dla rodzin zamieszkujących obszary zurbanizowane. Auto charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, solidną i wytrzymałą konstrukcją, prostotą w obsłudze oraz dużą zwrotnością.

Fusion jest nieco większy od typowego samochodu subkompaktowego. Auto to długie na 4020mm, szerokie na 1708mm oraz wysokie na 1503mm zapewnia więcej przestrzeni w środku niż inne samochody tej klasy. Znaczna ilość miejsca w środku Forda Fusion oznacza wygodną podróż nie tylko dla pasażerów przednich siedzeń, ale również dla tych jadących z tyłu. Bagażnik o pojemności 337l powinien bez problemu pomieścić nawet dość duże przedmioty.

Kontury nadwozia zostały nakreślone w sposób umożliwiający maksymalne zwiększenie przestrzeni wokół foteli. Patrząc od przodu Ford Fusion emanuje siłą i energią. Linia maski silnika przebiega wysoko, z silnie zaznaczoną kratą wlotu powietrza oraz wyraźnie od niej oddzielonymi reflektorami w kształcie rombu. Nadwozie w dolnej części zwęża się ku osi wzdłużnej pojazdu, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie, szczególnie w przypadku dzieci oraz osób o niskim wzroście. Tył auta ma nieco kanciasty kształt, co podyktowane jest jego funkcjonalnością oraz przestronnym wnętrzem. Duży znak firmowy Forda na tylnej klapie wyraźnie akcentuje wypukłość tylnej szyby i podkreśla masywną bryłę nadwozia. Boczne okna bez silnie zaznaczonych słupków bocznych potęgują wrażenie przestronnego i jasnego wnętrza, a zgrabnie opadająca linia dachu nadaje autu dynamicznego charakteru.

W projekcie i układzie wnętrza duży nacisk położono na ergonomię. Tablica rozdzielcza prezentuje się solidnie. Zespół wskaźników ma kształt wydłużonego owalu z ergonomicznie umieszczonymi zegarami i przełącznikami. Konsola w pomysłowy sposób zachodzi na górną część deski rozdzielczej i kończy się wygodnym, wysuwanym schowkiem. Nowy Ford Fusion został wyposażony w rozbudowane układy zwiększające bezpieczeństwo. W wyposażeniu standardowym przewidziano Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) z przednimi poduszkami powietrznymi o dwóch stopniach napełniania. System ten dostosowuje zakres odpalania poduszek do kierunku i siły zderzenia czołowego. Na życzenie można również skorzystać z ochrony poduszek bocznych oraz kurtyn powietrznych. Wszystkie miejsca wyposażone są w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.

Nowy Ford będzie oferowany z trzema nowoczesnymi jednostkami napędowymi: jednym wysokoprężnym i dwoma benzynowymi. Silnik diesla ma pojemność 1.4l i rozwija maksymalną moc 68KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 160Nm. Sterowanie pracą silnika w dużej mierze odbywa się za pomocą układów elektronicznych, co w połączeniu z zaletami układu wtryskowego Common Rail daje bardzo dobre osiągi, niskie zużycie paliwa oraz bardzo elastyczną i cichą pracę. 16-zaworowy silnik benzynowy Duratec, znany już z wersji stosowanych w Fordzie Focusie i w nowej generacji Forda Fiesty, w tym przypadku proponowany jest w dwóch odmianach: 1.4l o mocy 80KM oraz 1.6 o mocy 100KM. W obu silnikach przepustnica sterowana jest elektronicznie, co zapewnia większą dynamikę i lepsze osiągi przy bardzo ekonomicznym spalaniu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Fusion Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Fusion

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA...

Premiery 2018-09-11

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.