mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ford Shelby GR-1

Ford Shelby GR-1

Ford przy współpracy z Carrollem Shelby zaprezentował koncepcyjny samochód sportowy Shelby GR-1 podczas prestiżowej wystawy samochodowej w Pebble Beach.

Ford Shelby GR-1

Współpraca Forda i Shelby'ego w zakresie projektowania i wytwarzania sportowych modeli rozpoczęła się na początku lat 60-tych. Wówczas to powstały dwa legendarne modele - w 1962 r. Cobra, a w 1968 r. Shelby Mustang. Po zakończeniu współpracy w 1970 r. podjęto próbę jej reaktywacji na początku tej dekady. Owocem ponownej kooperacji są Ford GT, prototypowy Shelby Cobra, pokazany na tegorocznych targach w Detroit, a teraz także Shelby GR-1. W przyszłym roku ma się pojawić limitowana wersja modelu Shelby Ford Expedition.

Już wygląd Shelby GR-1 dużo mówi o jego mocy. Atletyczny design, z długą przednią maską silnika, malutką kabiną pasażerską, potężnych rozmiarów 19-calowe koła (z oponami o rozmiarach 274/40 z przodu i 345/35 z tyłu), duży grill ze światłami przeciwmgielnymi po bokach dużo mówią o tkwiącym w nim potencjale. Rozmiary tego auta to: długość 4.413 mm, szerokość 1.834 mm, wysokość 1.168 mm, rozstaw osi 2.540 mm.

Serce auta to potężny, dziesięciocylindrowy silnik o pojemności 6,4 litra i mocy 605 KM. Osiąga on maksymalny moment obrotowy 680 Nm przy 5.500 obr/min. Silnik ten został stworzony z ośmiocylindrowej jednostki pochodzącej z modelu GT i został już wykorzystany w studyjnym modelu Shelby Cobra. Moc tego silnika przenoszona jest na tylne koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni biegów.

Komentuj:

~kolo 2006-11-12

pogromca ferrari!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa Toyota Corolla – znamy ceny
Nowa generacja Toyoty Corolli wchodzi do salonów. Znamy już ceny japońskiego kompaktu. Przy tej okazji Toyota obniża ceny obecnego modelu.