1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. GMC uderza w niszę

GMC uderza w niszę

Producent samochodów, GMC zaprezentował właśnie nowy model Acadia. Jest to pierwszy pojazd typu crossover który dołączy do zestawienia tej marki, wypełniając niszowy segment na rynku.

GMC uderza w niszę

Przez swoich twórców określany jest jako samochód o atletycznej sylwetce, nowoczesnym wyglądzie połączonym z dużą przestrzenią wewnątrz oraz szerokim pakietem bezpieczeństwa. Producent oczekuje, że wygląd nowego samochodu przyciągnie ludzi, którzy nigdy wcześniej nie odwiedzili salonu GMC.

Wewnątrz auta umieszczono trzy rzędy siedzeń, za którymi zmieścił się jeszcze całkiem pojemny bagażnik. Środkowy rząd siedzeń może być przesuwany w kilku kierunkach, pozwalając na zwiększenie przestrzeni na nogi pasażerów siedzących w trzecim rzędzie, bądź też powiększenie przestrzeni bagażowej.

Płyta podłogowa pojazdu została zaprojektowana specjalnie dla samochodów typu crossover, a nie jak dotychczas zaczerpnięta z modelu o nadwoziu minivan. Technologia 'BFI' (body frame integral) oferuje niski środek ciężkości, niezależne zawieszenie na każdym z czterech kół wraz z mechanizmem zębatkowym, które mają pozwolić na wygodną jazdę połączoną z dobrą sterownością.

Pod pokrywą silnika zamontowana została jednostka V6 o pojemności 3,6 litra, będąca w stanie wykrzesać z siebie moc rzędu 267 koni mechanicznych. Z silnikiem połączono sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów, która będzie odpowiedzialna za przekazywanie mocy na przednią oś.

Model GMC Acadia zagości w salonach samochodowych wraz z modelem Saturn Outlook późną jesienią jako roczniki modelowe 2007. Wiosną 2007 roku dołączy do nich Buick Enclave.

Czytaj także:

GM dodaje mocy (2006-07-04)

Klapa z tylną klapą (2006-03-13)

Zobacz koniecznie: Wszystko o GMC Acadia Wszystko o GMC
Tematy w artykule: GMC GMC Acadia

Podobne wiadomości:

Najlepsze samochodowe wnętrza 2015 roku

Najlepsze samochodowe wnętrza 2015 roku

Aktualności 2015-04-17

Pół miliarda aut od General Motors

Pół miliarda aut od General Motors

Aktualności 2015-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi elektryfikuje Rajd Dakar
Audi elektryfikuje Rajd Dakar
Audi poczyniło ważne kroki na drodze do swojego debiutu w słynnym Rajdzie Dakar w styczniu 2022 roku.