mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > GM na wystawie SEMA, cz. I

GM na wystawie SEMA, cz. I

Na targach SEMA, które odbywają się właśnie w Las Vegas, koncern GM zaprezentował bogatą gamę modeli różnych marek.

GM na wystawie SEMA, cz. I

Oferta GM na tegorocznej edycji wystawy jest bardzo obszerna. Na szczególną uwagę zasługują dwa koncepcyjne pojazdy: Corvette oraz Pontiac GTO Ram Air 6.

Wersja Corvette "Competition Yellow 2005" napędzana jest ośmiocylindrowym silnikiem, który dzięki zmodyfikowanym głowicom cylindrów uzyskał większą moc 425 zamiast dotychczasowych 400 KM. Do większej mocy odpowiednio dopasowane zostało podwozie Chevroleta, zaś przełożenia sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów zostały skrócone. Z zewnątrz zmienione zostały atrapa chłodnicy, układ wydechowy oraz większy tylni spojler, podczas gdy wewnątrz nowościami są zmienione sportowe fotele oraz aluminiowe wykończenia.

Pontiac postawił przede wszystkim na wyraźnie większą moc silnika. O ile w standardowej wersji modelu GTO pracuje ośmiocylindrowy silnik o pojemności 5,7 litra i mocy 350 KM, to w studyjnym modelu zastosowano silnik o pojemności 6,4 litra i mocy 575 KM.

w wyglądzie zewnętrznym uwagę przykuwają 20-calowe felgi z oponami o wymiarach 285/30 z przodu i 335/30 z tyłu. Odpowiednio zmodernizowane zostało zawieszenie, spojler oraz progi tego auta z napędem na tylną oś. GTO Ram Air 6, dzięki pomarańczowemu kolorowi nadwozia oraz zmienionej masce silnika, przypominać ma Pontiaca GTO Judge, który jeździł po drogach w latach 60- i 70-tych.

Na stoiskach GM pojawi się także, coraz bardziej popularny w Polsce, Chevrolet Aveo w specjalnej wersji Xtreme. Wersja ta charakteryzuje się obniżonym przednim spojlerem, bocznymi progami oraz tylnim spojlerem. Wzmocnione zostały hamulce, a układ wydechowy dostosowany do większej mocy. Poza tym auto zostało postawione na większych 17-calowych kołach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.