mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > G klasa na 25-lecie

G klasa na 25-lecie

Mercedes wprowadza na rynek najmocniejszą, 476-konną, wersję terenowego modelu klasy G. W salonach model ten pojawi się na początku lata.

G klasa na 25-lecie

Silnik V8 turbodoładowany o pojemności 5,5 litra i mocy 476 KM jest już wykorzystywany w innych modelach marki. Jednak jego moc została wyraźnie zwiększona o 34 proc. (z 354 KM), podobnie jak maksymalny moment obrotowy z 525 do 700 Nm. Z jednostką silnikową współpracuje pięciobiegowa automatyczna skrzynia.

Tak potężny silnik zapewnia autu - porównywalne ze sportowymi modelami - osiągi. Do setki G 55 AMG przyspiesza w 5,6 sekundy i może osiągnąć 210 km/h. Wartości te są podobne do osiągów sportowego Porsche Cayenne Turbo.

Model, który trafi do salonów w czerwcu, będzie oferowany wyłącznie w pięciodrzwiowej wersji typu station wagon. Jego podstawowa cena wynosić będzie ponad 108 tysięcy euro, co jest o ok. 5.700 euro więcej niż poprzednia wersja.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe. Jak robić to dobrze?
Parkowanie równoległe to pozornie trudny manewr. Tymczasem wystarczy poznać kilka zasad, by wpasować się w każdą niemal lukę.