mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Gdy droga się kończy

Gdy droga się kończy

Nissan Patrol GR - niezawodny partner na włóczęgi po drogach i bezdrożach.

Od prawie pół wieku obecny jest na drogach lub raczej poza nimi. Nissan Patrol doczekał się już sześciu generacji. Najnowsza wersja wyglądem nie różni się bardzo od poprzednika; ponad 5 metrów długości, 1,93 szerokości i prawie tyle samo wysokości. Takie wymiary zapewniają sporą przestrzeń w środku samochodu. Za tylnymi drzwiami znajduje się od 668 do 2287 litrów przestrzeni bagażowej. Komfort jazdy zapewnia bardzo bogate wyposażenie seryjne. W każdym modelu montowany jest ABS, poduszki powietrzne kierowcy, pasażera oraz boczne, elektrycznie regulowane szyby i lusterka, otwierany dach oraz, oczywiście klimatyzacja. Ponadto możemy sobie zażyczyć za dopłatą skórzaną tapicerkę i podgrzewane siedzenia. Nie zapominajmy jednak, że jest to auto do jazdy nie tylko po drogach. Całe nadwozie sprawia wrażenie solidnego i takie właśnie jest.

Jedyną rzeczą zupełnie nową w tej wersji Patrola jest silnik - 158-konny turbodiesel z bezpośrednim wtryskiem, sprężarką i chłodnicą powietrza doładowującego. Pozwala on na spokojne omijanie utwardzonych dróg. Na pewno niedogodnością jakiej nie przeoczy potencjalny użytkownik jest zużycie paliwa. Należy się przygotować na to, że nasz terenowiec wypije średnio 10,8 litra na 100 kilometrów.

Komentuj:

~zenaden 2007-10-07

Zastanawiam sie czy nissan kiedykolwiek zrezygnuje z kompromisu pomiedzy draga a bezdrozem i wyprodukuje prawdziwa konkurencje dla Defendera. Juz mam dos zachwalania tych land roverow jakie to najlepsze samochody na swiecie i nie tylko na swiecie dosyć!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.