mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Grand Cherokee z nowościami

Grand Cherokee z nowościami

W środę podczas pierwszego dnia dla prasy w czasie targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku zaprezentowana została zupełnie nowa wersja modelu Jeep Grand Cherokee.

Grand Cherokee z nowościami

Dostępne będą też dwa inne silniki benzynowe typu SOHC V6 o pojemności 3,7l 210 KM i V8 o pojemności 4,7l 230 KM. Napęd wszystkich silników przenoszony jest za pomocą pięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Na rynek europejski w przyszłości ma trafić także wersja z silnikiem wysokoprężnym.

Nowy Grand Cherokee oferowany będzie także z trzema całkowicie nowymi systemami stałego napędu na cztery koła (Quadra-Trac I i II oraz Quadra-Drive II), które sterowane są elektronicznie przez komputer pokładowy.
 
Produkcja nowego Jeepa Grand Cherokee rozpocznie się pod koniec tego roku w fabryce Jefferson North Assembly Plant w Detroit. Natomiast w pierwszym kwartale 2005 r. w austriackim Grazu w zakładach należących do Magna Steyr rozpocznie się montaż egzemplarzy na rynki poza Ameryką Północną, w tym oczywiście do Europy.

Od 2006 roku pojawi się jeszcze większa i bardziej luksusowa wersja nowego Jeepa na tej samej płycie podłogowej, która ma jednak otrzymać inną nazwę. Dzięki trzeciemu rzędowi siedzeń będzie ona mogła przewieźć jednorazowo siedem osób.

  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.