mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Grandeur zamiast XG

Grandeur zamiast XG

Najprawdopodobniej już w połowie tego roku, również na polskim rynku, dostępna będzie nowa propozycja wyższej klasy limuzyny - tym razem od Hyundaia.

Grandeur zamiast XG

Samochód reprezentacyjny z rodziny Hyundaia będzie napędzany przez 3,3-litrową, widlastą jednostkę benzynową o sześciu cylindrach, a w późniejszym czasie doczeka się odmiany z dieslem. Będzie to najprawdopodobniej 2,2-litrowy cztero-cylindrowiec - do tej pory XG miał jedynie 3,5-litrowy silnik V6 (197KM).

Można się spodziewać, że pierwsza odmiana dysponować będzie około 230-240, a druga około 150 koniami mocy.

Wszystkie modele będą miały naped na przednią oś, przenoszony za pośrednictwem skrzyni automatycznej, ale na niektórych rynkach możliwe będzie wyposażenie w przekładnię manualną, opcjonalną przy mniejszym silniku.

Auto będzie również wyposażone w elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczne sterowanie pozycją kierownicy, układ ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne, aktywne zagłówki, 17-calowe felgi ze stopów lekkich (opony 235/55), oraz dwustrefową klimatyzację i drewniane akcenty w otoczeniu pasażerów.

Nowy model ma być nieznacznie dłuższy od ustępującego mu miejsca XG i jednocześnie ma dać producentowi więcej udziałów w dotychczas niezawojowanym segmencie E. Jeżeli auto będzie faktycznie tak dobre jak zapowiada Hyundai i nadal utrzyma konkurencyjną cenę (w niemczech od 33,400 euro; w Polsce chwilowo niedostepny), to jest to możliwe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.