mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hummer się kurczy

Hummer się kurczy

W środę (27 października) koncern GM zaprezentował najnowszego, a zarazem najmniejszego, członka rodziny terenowych aut marki Hummer.

Hummer się kurczy

Mimo mniejszych rozmiarów (4,40 m długości, 1,97 m wysokości i 2,05 m szerokości) Hummer H3 nie będzie odbiegał wyglądem zewnętrznym od swojego starszego rodzeństwa. A dodatkowo zyska na mniejszej, aż o 750 kg w stosunku do H2, wadze (2.131 kg). I to właśnie ten parametr będzie miał decydujący wpływ na niższe spalanie, które teraz ma wynieść 11,8 l/100 km.

Niższe zużycie paliwa to też zasługa nowego silnika 3,5-litrowego, rzędowego, pięciocylindrowego ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 220 KM i maksymalnym momencie obrotowym 305 Nm. Napęd przenoszony jest wszystkie 16-calowe koła albo za pomocą czterostopniowej automatycznej przekładni, albo za pomocą pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów.

Auto nie straciło nic ze zdolności pokonywania ekstremalnych przeszkód. Bez problemu pokonany zostanie bród do 40 cm, zaś przy prędkości do 8 km/h można przejechać nawet zagłębienie z wodą do 60 cm. Możliwe jest także pokonanie przeszkód o wysokości 40 cm, kąt natarcia wynosi 40 st., zaś zejścia 37 st. Ułatwiają to m.in. kontrolowany elektronicznie napęd na cztery koła, elektroniczny system kontroli trakcji, wzmocnione podwozie. H3 spisuje się także bardziej komfortowo i pewniej na utwardzonym terenie niż poprzednicy.

Wewnątrz H3 może nie wygląda tak imponująco, jednak na liście dostępnych opcji znajdują się m.in. skórzane, podgrzewane fotele, elektrycznie otwierany szyberdach, system nawigacji satelitarnej połączony z DVD.

Hummer H3 pojawi się w sprzedaży w USA na początku przyszłego roku i będzie oferowany za cenę od 30 do 35 tysięcy dolarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.