mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowa wersja Astry

Hybrydowa wersja Astry

Koncepcyjny Opel Astra w wersji hybrydowej wykorzystuje do napędu jednostkę wysokoprężną 1,7 CDTI oraz dwa silniki elektryczne.

Hybrydowa wersja Astry

Za podstawę do stworzenia napędu hybrydowego do Astry posłużyła zaprojektowana wspólnie przez GM i DaimlerChrysler jednostka hybrydowa, która testowana była m.in. w 335 miejskich autobusach w całych Stanach Zjednoczonych. Napęd został tak zaprojektowany, że może zostać wykorzystany do aut z napędem na przednie, tylne oraz na wszystkie koła, a także w połączeniu z silnikiem benzynowym lub dieslem.

1,7-litrowa jednostka wysokoprężna Opla generuje moc 125 KM. Dodatkowe dwa silniki elektryczne, które zasilane są baterią umieszczoną w komorze na koło zapasowe, posiadają odpowiednio moc 30 i 40 kW. Pozwala to hybrydowej Astrze na uzyskanie prędkości 100 km/h w niecałe 8 sekund. Zastosowanie silników elektrycznych przekłada się na jeszcze niższe zużycie paliwa. W porównaniu do wersji silnikowej, hybrydowa Astra zużywa o ok. 25% mniej oleju napędowego (poniżej 4l/100 km).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.