mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Hybrydowe Subaru

Hybrydowe Subaru

Jeśli nie masz hybrydy, twoja przyszłość w branży motoryzacyjnej stoi pod dużym znakiem zapytania. Z pewnością to motto spowodowało, że i Subaru zaczęło na poważnie interesować się tą technologią, czego przykładem jest prototypowy Hybrid Tourer, który zostanie pokazany na wystawie w Tokio.

Hybrydowe Subaru
Napęd hybrydowy, jaki znalazł się w koncepcyjnym modelu, składa się z dwulitrowej, turbodoładowanej jednostki benzynowej oraz dwóch silniczków elektrycznych, po jednym na przedniej i tylnej osi. Co ciekawe i na pewno oburzające dla radykalnych fanów aut marki Subaru, napęd z jednostki benzynowej będzie przenoszony tylko na przednie koła za pośrednictwem nowej, bezstopniowej przekładni Lineatronic. Po raz pierwszy również Subaru nie zastosowało bezpośredniego połączenia pomiędzy jednostką benzynową a tylnym dyferencjałem. Ma to pewien plus. Płaska podłoga w tylnej części zapewni wyższy poziom komfortu podróżującym na tylnej kanapie.

Jeśli chodzi o motory elektryczne, to pierwszy o mocy zaledwie 10 kW (13,6 KM) umieszczony na przedniej osi wspomaga silnik benzynowy w niektórych sytuacjach np. podczas przyspieszania, a normalnie pełni funkcję generatora. Tylny silnik o mocy 20 kW (27 KM) może działać jako jedyne źródło napędu podczas powolnej jazdy np. w czasie parkowania, zaś w pozostałych przypadkach wspomaga silnik benzynowy i zapewnia autu napęd na cztery koła.

Subaru Hybrid Tourer Concept zaskakuje także odważną stylistyką, a najbardziej nietypowym rozwiązaniem są otwierające się do góry boczne drzwi. Wewnątrz znajdują się cztery oddzielne fotele, a ciekawym rozwiązaniem jest ruchoma górna część deski rozdzielczej, co ma poprawić widoczność w różnych sytuacjach na drodze.

Jak zwykle w przypadku pojazdów koncepcyjnych nie ma co liczyć, iż trafi on w takiej postaci do produkcji. Jednak jest to wyraźny sygnał, iż nawet Subaru będzie w najbliższej przyszłości stawiać na technologię hybrydową.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru napęd hybrydowy hybryda targi w Tokio

Podobne wiadomości:

Hybrydowy koncept Aurisa

auto motor i sport 0000-00-00

Silniki Diesla w odwrocie

Silniki Diesla w odwrocie

Aktualności 2018-10-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Alkohol za kierownicą. Czy jedno piwo to za dużo?
Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Tymczasem wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że jeszcze na drugi dzień poziom alkoholu we krwi może przekraczać dozwolony pułap.