mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Indyjskie Suzuki dla Europy

Indyjskie Suzuki dla Europy

Nie tylko model Splash wzmocni w niedługim czasie pozycję Suzuki w segmencie małych aut. Być może już pod koniec przyszłego roku do Europy trafi kolejne małe Suzuki, które jako prototyp Concept A-Star zostanie pokazane na wystawie w New Delhi.

Indyjskie Suzuki dla Europy
Suzuki już od dawna przywiązywała dużą wagę do rynku indyjskiego, czego efektem jest spółka Maruti Suzuki India Limited, jako spółka zależna Suzuki Motor Corporation. Dlatego nie dziwi, że nowy model będzie po raz pierwszy pokazany właśnie na targach Auto Expo 2008 w Indiach (9-17 stycznia), ale i że będzie wytwarzany w Indiach. Concept A-Star jest pierwszym samochodem koncepcyjnym, nad którym począwszy od wstępnego etapu prac stylizacyjnych pracowali specjaliści działu badań i rozwoju firmy Maruti Suzuki India.

Model, który trafi do produkcji seryjnej to pięciodrzwiowy hatchback segmentu A. Ma on łączyć najwyższy poziom ochrony środowiska i komfortu podróżowania. Samochód wyposażony będzie w nowy silnik benzynowy o konstrukcji aluminiowej i pojemności 1,0 litra, spełniający wymogi normy Euro 5, o emisji CO2 niższej od większości europejskich konkurentów (celem jest osiągnięcie poziomu poniżej 109 g/km). Podobnie, jak poprzednie modele zaprojektowane w ramach światowej strategii Suzuki, samochód będzie łączył także sportowe własności i osiągi z wyjątkowo niskim zużyciem paliwa.

Samochód produkcyjny, który ma odziedziczyć wiele cech stylistycznych modelu Concept A-Star, będzie produkowany w zakładzie Maruti Suzuki India w Manesar z przeznaczeniem głównie na rynki europejskie, ale będzie sprzedawany także w innych krajach, w tym w Indiach. Początek produkcji zaplanowano na październik 2008 roku. Pierwsze partie samochodów trafią do Europy w grudniu 2008, a później także na rynki innych krajów całego świata.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki Splash Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki Splash

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor...

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

~TT 2008-02-12

A-Star, Splash, Swift, Ignis...tyle małych aut? Hmmm

~ja 2007-12-12

"ma odziedziczyć wiele cech stylistycznych modelu Concept A-Star" - oby jak najwiecej, bo koncept wyglada na prawde interesujaco

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak zmiana czasu wpływa na kierowców?
Jak zmiana czasu wpływa na kierowców?
Minionej niedzieli zmieniliśmy czas z zimowego na letni. Jedna godzina to niewiele, ale okazuje się, że ma ona spory wpływ na koncentrację kierowców.