1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Japońska legenda w nowej odsłonie!

Japońska legenda w nowej odsłonie!

Tak więc doczekaliśmy się! Mazda pokazała najnowszą generację MX-5, która na niektórych rynkach występuje pod nazwą Miata. Nowa stylistyka i technologia Skyactiv oraz stara filozofia Jinba Ittai definiują od teraz MX-5.

Japońska legenda w nowej odsłonie!
Nowa generacja MX-5 pojawia się w okresie, gdy Japończycy świętuję 25-lecie modelu MX-5. Miata dała światu nową definicję roadstera, niedoścignionego wzoru. Wzoru, który powstał przy założeniu starojapońskiej filozofii - jedność konia z jeźdźcem (Jinba Ittai).

W nowej generacji do starojapońskiej filozofii dołącza nowy język projektowania - KODO: Dusza Ruchu. Przód to przede wszystkim grill bardzo podobny do tego poprzednika. Jednak teraz widać, że projektanci postanowili delikatnie wysunąć grill do przodu. Nowe są reflektory przednie, węższe i swoim kształtem nawiązujące do pozostałych produktów nakreślonych filozofią KODO.

Z Tyłu również projektanci opracowali nowy kształt świateł. Uwagę zwraca tylna klapa wyciągnięta do góry zakończona ostrym załamaniem. Od razu widać, że w tylnej części MX-5 jest wyższa od poprzedniczki. Mimo to nowa Miata jest o 105 mm krótsza, 20 mm niższa i o 10 mm szersza od generacji, którą zastąpi na rynku. Co ciekawe auto zostało odchudzone o 100 kg Co jest wynikiem bardzo dobrym, zwłaszcza, że MX-5 była znana z niskiej masy.W ofercie silnikowej dostępne będą dwa silnik z gamy benzynowych jednostek Skyactiv - 1.5 l oraz 2.0 l. Oba współpracują z przekładnią manualną 6-biegową. Niestety Mazda szczegółów dotyczących mocy jednostek nie zdradza, ale bardzo możliwe, że mocniejsza jednostka będzie legitymować się mocą nawet ok. 200 KM.

Mazda chwali się, że w nowym model znów udało się osiągnąć rozkład masy przód/tył 50:50. Zastosowanie technologii Skyactive ma jeszcze bardziej polepszyć właściwości jezdne. MX-5 to model kultowy, a nowa generacja pozwala Mazdzie znów odskoczyć od konkurencji. Miata to auto, które się nie starzeje i warto je mieć w swoim garażu. Znamy kilka powodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 139 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Mazda MX-5: Siła prostoty

auto motor i sport 0000-00-00

Historia Mazdy MX-5 potwierdza, że warto rozmawiać. Czasem pozornie dziwne pomysły mogą zaowocować wielkimi projektami.  

Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

Mazda MX-30 z niższą ceną w Polsce

Aktualności 2020-09-28

Komentuj:

~majkel 2014-09-05

ładna, nie przesadzaj, klimat został zachowany i oto przecież chodzi

~samotny_Grzes 2014-09-04

Przyznam, że ta generacja Mazdy Mx-5 jest po prostu .... brzydka :(((nDotychczasowa generacja NB i NC była najładniejsza od 1998 do 2014 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche Cayenne E-Hybrid z większym zasięgiem w trybie elektrycznym
Porsche Cayenne E-Hybrid z większym zasięgiem w trybie elektrycznym
Porsche zwiększyło zasięg jazdy „na prądzie” wszystkich wariantów Cayenne z hybrydowym napędem plug-in. Pojemność brutto akumulatora wysokonapięciowego wynosi obecnie 17,9 kWh zamiast wcześniejszych 14,1 kWh, a to przekłada się na wzrost zasięgu w trybie elektrycznym nawet o 30%.