mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Japońska premiera Colta Plus

Japońska premiera Colta Plus

Spełniając swą obietnicę wprowadzenia wielu nowych modeli na japoński rynek Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentował po raz pierwszy nowy samochód kompaktowy kombi: Colta Plus model 2005.

Japońska premiera Colta Plus

Colt Plus ma ten sam, 2500-milimetrowy rozstaw osi jak Colt sprzedawany w Japonii od listopada 2002 (99.789 szt. sprzedanych do końca września 2004), ale znacznie wydłużoną część tylną (o 300 mm). Ma to na celu zwiększenie przestrzeni bagażowej (5-osobowy Colt Plus: 364 l; "japoński" Colt: 225 l).

Auto jest bardziej konserwatywne designersko niż Colt, a jego zaokrąglona tylna klapa ma takie samo trójkątne przetłoczenie w dolnej części, jak Grandis. Spoiler dachowy i tylne lampy w kształcie litery V dodają indywidualnych cech, w czym pomocne są także szeroki wlot powietrza i przeprojektowany pas przedni. Ponadto w aucie znajdzie się wiele przemyślanych rozwiązań, jak automatycznie otwierana klapa bagażnika, tylne siedzenia składane jednym ruchem po pociągnięciu pojedynczej dźwigni czy regulowana na wysokość podłoga bagażnika.

Na razie MMC nie planuje wprowadzania Colta Plus na rynki europejskie. Na Starym Kontynencie pojawią się natomiast wkrótce 3-drzwiowy, podobny w typie do coupe Colt CZ3 i Colt CZT. Auta zaprojektowano w Europie i będą one dostępne wyłącznie na tym kontynencie.

Dobre rezultaty europejskiej "ofensywy produktowej" daje się zauważyć już dziś. Wprowadzany sukcesywnie do sprzedaży w Europie od maja 2004, produkowany w zakładach NedCar Colt zdobył dotąd 9.000 nabywców (dane na koniec września 2004). Od czasu wprowadzenia do oferty strategicznych wersji: dieslowskiej i benzynowej 1.1 l. sprzedaż gwałtownie wzrosła. Ponadto we wrześniu 2004 auto wprowadzono także na rynki Wielkiej Brytanii, Skandynawii i Europy Wschodniej (20 proc. wolumenu sprzedaży wersji 5-drzwiowej). Colt CZ3 i CZT (40 proc. ogólnego wolumenu sprzedaży Colta) zostaną wprowadzone do sprzedaży w pierwszym kwartale 2005 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota opracowała humanoidalnego robota
Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji.